Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Aralık 2022

  Küresel piyasalardaki risk iştahının azalması kripto paraları olumsuz etkilemeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında gerileme yaşanırken piyasa değerine göre ilk 10’daki kriptolarda satış baskısı artıyor.

  12 Aralık 2022 Pazartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para borsası Binance, altcoin Magic’i (MAGIC) İnovasyon alanında listelediğini duyurdu. Listeleme duyurusunun hemen ardından MAGIC fiyatı kısa sürede yüzde 60’tan fazla değer kazandı.

  Kriptonun tepki çeken isimlerinden iflas eden Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un Sırbistan’da saklandığı iddia edildi. Seul Güney Bölge Savcılığı, Eylül ayında yatırımcılara yanlış bilgi veren Kwon hakkında tutuklama emri çıkarmıştı. 

  ABD Montana Senatör Jon Tester, kripto düzenlemelerine karşı olduğunu dile getirdi: “Ben düzenleme yapan bir finansçı değilim ama kriptoların var olması için hiçbir neden göremiyorum. Düzenleme yaparsak insanlar kriptonun gerçek olduğunu düşünecekler.”

  BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes, batan kripto şirketleri hakkında açıklama yaptı: “Bu aktörlerden herhangi birinin bilançosuna baktığınızda, üzerinde Bitcoin yoktur. Çünkü ne yaptılar, iflas ederken Bitcoin’i sattılar, iflas etmeden önceki dalga sırasında Bitcoin’i sattılar.”

  Etherscan raporuna göre, Tron kurucusu Justin Sun’ın desteklediği USDD‘yi sabitlemek için milyonlarca TUSD transfer etti. USDD yüzde 5 civarında düşüşle 0.96 dolar seviyesini gördü. 

  Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, son açıklamasıyla XRP yatırımcılarının dikkatini çekti. Hoskinson, sektör içinde SEC-Ripple davasının 15 Aralık’ta son bulacağına dair söylentiler dolaştığını itiraf etti. 

  FTX’i batıran Sam Bankman-Fried, borsa kullanıcılarına geri ödeme yapacak parayı kazanmak için yeni bir iş kuracağını söyledi: “FTX’te parası kalanlara ödeme yapabilmek için her şeyimi verirdim. Ve eğer yapabilirsem deneyeceğim.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC 16.949 dolardan işlem görürken, ETH yüzde 2 civarındaki kayıpla 1.249 dolara geriledi. BNB, XRP, ADA ve MATIC fiyatlarında kayıplar yüzde 3-4 seviyesinde takip ediliyor. DOGE ise yüzde 8’ten fazla kayıpla fiyatı en çok düşen popüler altcoin olarak dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle