Kripto Para

Kaybetmeyi göze aldığınızdan daha fazla yatırım yapmayın

  Kraken kripto para borsasının CEO’su Jesse Powell, Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Powell, Bitcoin yatırımı yapacak kişilere verdiği tavsiyelerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı…

  Sektörün önde gelen kripto borsası Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell, Bitcoin hakkında çarpıcı açık alamlar yaptı. Borsa, kripto para sektörüne yeni girenler için yeni bir mobil uygulama yayınlamıştı. Bloomberg Technology konulu röportaja konuk olan Jesse Powell, piyasa hakkında son görüşlerini paylaştı. 

  ABD’de kripto paralara bakış açısı hakkında son durumu özetleyen Powell, ABD’nin sektör açısından çok büyük pazar olduğunu ifade etti: “Sonunda pazara bir perakende ürün sunacağımız için gerçekten heyecanlıyız. Profesyonel uygulamamız bir süredir mevcuttu, ancak bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki paketi bizim için gerçekten tamamlıyor. İnsanların doğrudan banka hesaplarından satın almalarına ve doğrudan banka hesaplarına satış yapmalarına olanak tanıyor. Bu insanlar için büyük bir kolaylık.”

  “Bitcoin Satın Almak İçin Böbreklerimi Satarım”

  Programın sunucusu Powell’a Bitcoin fiyatının yıl sonunda ne olacağını sordu. Kraken CEO’su bu soruya esprili bir dille şu yanıtı verdi: “Bunun arkasındayım. Biliyorsun, pek çok insan dipten satın alıyor. Şahsen, bu noktada böbreklerimi nasıl satacağımı araştırıyorum. Ama maalesef yasa dışı olduğu ortaya çıktı. Yine de biliyorsunuz insanlar bu seviyelerde Bitcoin satın almak için makarna diyetlerine girmeye dahi hazırlanıyor.”

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından Kraken CEO’su, sektörü hızlı bir trene benzetti. Bu hızlı trenle başa çıkabilenlerin piyasada kazanç sağladığına vurgu yapan Powell, kripto para yatırımcılarına da önemli tavsiyelerde bulundu. 

  “Bitcoin’de 5 ila 10 Yıl Beklemeniz Gerekiyor”

  Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.” diyen Jesse Powell, yatırımcıların mağduriyet yaşamaması için şunları söyledi: “Kiranızı Bitcoin’e yatırıp, kendinizle kumar oynamayın. Yani bu yatırımı gerçekten düşünebilmeniz ve beş ila on yıl bekletmeniz gerekiyor. İnsanlar kesinlikle kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla bahse girmemelidir. Uzun vadede kesinlikle harika bir yatırım benim açımdan. Ama kısa vadede riskli. Portföyümün yüzde yüzünü kesinlikle Bitcoin’e yatırmazdım ya da kira paramı Bitcoin’e yatırmazdım.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle