Kripto Para

Justin Sun, Ethereum’a açık çek verdi!

  Tron kurucusu Justin Sun, Merge güncellemesi için gün sayan Ethereum’a açık çek verdi! Portföylerinde 1 milyondan fazla ETH bulunan Sun, 19 Eylül tarihinde gerçekleşmesi beklenen güncelleme sonrası Ethereum ağını destekleyeceklerini açıkladı.

  Ethereum ağında 19 Eylül tarihinde gerçekleşmesi planlanan Merge adımı için geri sayım başladı. Geri sayım devam ederken güncelleme yönelik olumlu ve olumsuz görüşler de beyan ediliyor. Perşembe günü sahneye çıkan TRON kurucusu Justin Sun, Merge güncellemesine destek verdi. TRON olarak güncellemenin başarılı olması halinde kurucu, Ethereum ağını destekleyeceklerini açıkladı.

  “1 Milyondan Fazla ETH Sahibiyiz”

  Justin Sun attığı bir tweet ile Etheruem ağını destekleyeceğini açıklarken, destek için hard fork’un başarılı olması şartını öne sürdü. Justin Sun’un desteklediği kripto para borsası Poloniex’in de yol haritasını belirlemesi açısından önemli olan bu destek Twitter üzerinden Sun tarafından, “Şu anda 1 milyondan fazla ETH’a sahibiz. Ethereum hard fork başarılı olursa, Ethereum ekosistemini inşa etmek için ETHW topluluğuna ve geliştiricilere bazı forklu ETHW bağışları yapacağız.” ifadeleri ile duyuruldu.

  Geliştiriciler Güncellemeye Olumlu Bakıyor

  Ethereum yeni güncelleme ile iş kanıtı (PoW) sisteminden uzaklaşacak. Bu yaklaşımın Ethereum’u daha ucuz, daha hızlı ve çevreci yapacağı ifade ediliyor. Madencilik faaliyetleri için ETH kazanımının önünü kapatsa da Justin Sun ile birlikte Çin merkezli madenci Chandler Guo. oldu.

  Çin merkezli madenci, 2016 yılında Ethereum’u Ethereum Classic olarak devam ettirmek için yapılan hard fork’ta rol almıştı. Yeni güncellemeye ilişkin, “Ethereum’u bir kez çatalladım, tekrar çatallayacağım” ifadelerini kullanan madenci şirket bu konudaki fikrini açıkça ifade etti.

  USDD İçin Bir İlk Yaşanacak

  Ethereum ağına yönelik yaptığı destek açıklaması ile gündeme gelen Justin Sun’un bu hamlesini stratejik bulanlar da mevcut. Kurucu, ETHW bağışı sözü de verdiği geliştiriciler için bu yaklaşımının USDD’nin önünü açmaya yönelik olduğu iddia ediliyor. İddiaya göre TRON tabanlı stablecoin olan USDD, EthereumPOW ekosisteminin ilk sabit coin’i olacak. TRON’un sahip olduğu 1 milyon ETH dışında böyle bir kazanım da elde edebileceği endüstride konuşuluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle