Kripto Para

Ripple davasında red talebi geldi

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi arasındaki XRP davasının yankıları sürmeye devam ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dava reddi talebini mahkemeye sundu…

  SEC’in Ripple üst düzey yöneticisi Brad Garlinghouse, SEC’in kendisine yönelik değiştirilmiş şikayetine karşılık verdi. Açılan davanın reddi talebini mahkemeye sunan Garlinghouse yanıt için beklemeye başladı. Bu haberin kripto para basınında yer almasının ardından XRP yatırımcıları ve diğer kripto para kullanıcıları gelişmeleri yakından takip etmeye başladı.

  Hatırlanacağı üzere SEC ile Ripple, menkul kıymet davasında ilk defa 22 Şubat tarihinde hakim karşısına çıkmıştı. Ripple tarafının avukatları, bu uzlaşma görüşmelerinde davanın reddini talep edeceklerini bildirmişlerdi. Kripto para basınına bugün yansıyan haberlere göre Ripple CEO’su Garlinghouse, son açıklamasında bu talebi yazılı olarak da mahkemeye ilettiğini açıkladı.

  Mahkemeye 5 Sayfalık Dilekçe Sundu

  Ripple CEO’su Garlinghouse, davanın reddi talebi ile ilgili olarak 5 sayfalık dilekçeyi ilgili mahkemeye sunduğunu duyurdu. Söz konusu dilekçede SEC’in Garlinghouse’a karşı iddiaları gözden geçirildi ve bu iddiaların gerçek olmadıkları belirtildi. Bu dosyada Garlinghouse’un XRP satışlarının bir kripto para borsası üzerinden anonim şekilde gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

  Dilekçede ayrıca XRP kripto para biriminin satışlarında anonim aracılar kullanıldığı için alıcılarla herhangi bir yatırım sözleşmesi teşkil etmediği vurgulandı. ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple CEO’su Garlinghouse’un 357 milyon XRP satışını yasa dışı yaptığını iddia ediyordu.

  Ripple ve SEC Davasında Yeni Gelişmeler

  Menkul kıymet olarak gösterilen XRP’lerin yasa dışı bir şekilde satılarak milyonlarca dolarlık kar sağlandığı iddiası gündemdeki yerini koruyor. Ripple CEO’su Garlinghouse tarafından mahkemeye sunulan davanın reddi dilekçesinde XRP’nin değerinin Ripple’ın anlaşmalarıyla ilişkili olmadığı yinelendi.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan dilekçede, SEC’in menkul kıymet olmadığını açıkladığı Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara değinildi. XRP fiyatının ETH ve BTC gibi diğer dijital varlıklardaki değişimler ile bağlantılı olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra SEC’in, değiştirilen şikayetinde yer alan iddialarla yetkisinin dışına çıktığı vurgusu yapıldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle