Kripto Para

Hint kripto para borsasının değeri 1 milyar doları aştı!

  Kripto para ekosistemine karşı sert tavırlarını son dönemlerde yumuşatmaya başlayan Hindistan’da, CoinDCX borsası 90 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Borsa, bu sayede Hindistan’da 1 milyar dolarlık değeri aşan ilk şirket oldu.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında elde ettiği büyüme ve hızlı yaygınlaşma ile birlikte ülkelerin bu alandaki adımları de şekillenmeye başladı. Özellikle Çin’in kripto para ekosistemine yönelik attığı sert adımlar, piyasanın da seyrini değiştirdi. Tıpkı Çin gibi başlarda kripto para dünyasına karşı ve katı adımlar atmaya başlayan Hindistan, son dönemlerde bu ciddi yaptırım tutumundan vazgeçmeye başladı. Hindistan’ın kripto para sektöründe takındığı tavrı değiştirmesi, ülkede meyvelerini vermeye başladı.

  Hindistan’da Kripto Para İlgisi Büyüyor

  Hindistan’ın kripto paralara bakış açısını değiştirmesi, ciddi yaptırım kararlarından geri dönmeye başlaması, ülkedeki etkisini gösterdi. Hindistan merkezli kripto para borsası CoinDCX, 90 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu yatırım ile birlikte CoinDCX borsası, Hindistan’da 1 milyar dolar değerini aşan ilk şirket olma konumuna ulaştı. Ayrıca Hindistan’daki değişen tavrın, kripto para piyasasına da net şekilde yansıdığı görülüyor. Zira Hindistan’da geçtiğimiz yıl 200 milyon dolar olan kripto para sektörünün piyasa değeri, bu yıl 40 milyar dolara kadar yükseldi.

  Ülkede özellikle gençlerin dijital varlıklara gösterdiği büyük ilgi, kripto para piyasasının çok ciddi ölçüde büyümesini sağladı. Bu büyümeden elbette kripto para borsaları da paylarını aldı. Nüfusu 1,3 milyar olan Hindistan’da CoinDCX borsası, 6,7 milyar rupilik (90 milyon dolar) yatırım aldı. CoinDCX’in fonlama turuna Facebook’un kurucularından biri olan Eduardo Saverin’in B Capital Group şirketi de öncülük yaptı.

  Borsanın Hedefi Kullanıcı Sayısını Yaklaşık 17 Katına Çıkarmak

  CoinDCX borsasının fonlama turuna ayrıca Coinbase, Block.one, Polychain ve Jump Capital şirketleri de dahil oldu. Yerel medyaya yansıyan bilgilere göre gelen yeni sermaye, borsa kadrosunun genişletilmesinde kullanılacak ve bu genişleme ile birlikte sayı 6 ay içinde 400’e yükseltilecek. Ayrıca CoinDCX açıklamasına göre borsa, ilerleyen birkaç sene içinde borsanın kullanıcı sayısını da 3 milyondan 50 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle