Hifi Finance (MFT) Token Nedir? MFT Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda pasif gelir elde etmeyi amaçlayanların sıklıkla araştırdıkları MFT Token hakkında bilgileri sunacağız. MFT Token aslında nedir, nasıl alınır, geleceğindeki fiyat tahmini ne, avantajları, dezavantajları, proje amacı ne sorularına cevap bulmaya çalışacağız. 

  Hifi Finance (MFT) Token Nedir?

  Hifi Finance (MFT) Token, kullanıcıların kendi kripto paralarına karşı borç alabilmelerine imkan sağlayan Hifi Finance lending protokolünün kripto para birimidir. MFT Token üç farklı kullanımı vardır. Ağda yönetime katılmak için oy vermede, protokol güvenliğini sağlamak amacıyla stake etmede MFT Token kullanılabilir. MFT, ağa katkı sağlayanlara ödülleri vermek için de kullanılan bir token’dır.

  MFT Whitepaper

  Hifi Finance (MFT) Token projesinin amacı, tokenleştirilmiş borcu satın alma ve satma işlemlerini yatırımcılara sunabilmektir. Bu hedefine ulaşan proje aynı zamanda sabit vadede borç vermeyi veya almayı mümkün kılar. Proje piyasa yapıcıların işlem ücreti kazanabilmeleri hedefler. Kullanıcılar işlemlerde indirimlerden yaralanmak amacıyla otomatikleştirilmiş borç tokenlarını belirli dönemde ellerinde tutma amacıyla satın alabilirler. Dönem bittiğinde borç tokenları ile sabit para arasında sağladıkları likidite ile işlem ücreti kazanırlar. Proje hakkında diğer bilgileri şu web adresindeki Whitepaper sayfasındanöğrenebilirsiniz. 

  Hifi Finance Token Yorum

  MFT Token hakkında yorum yapan analistler, token ile uzun ve kaldıraçlı işlemlerin yapılabildiğinden söz ediyorlar. Analistler, sabit oranlı borç tokenlarını basmak için teminatlı bir kasada MFT token kilitlenebildiğini ifade etmişler. Diğer yandan bu tokenların yield farming, kaldıraç veya diğer stratejik işlemler kapsamında anlık likidite için değiştirilebildiklerini aktarmışlar.

  MFT Coin Geleceği

  MFT Coin'in geleceğine yönelik tahmin sunan analistler, yakın gelecekte fiyat sıçramasının kayda geçebileceğini açıklıyorlar. MFT Token için parlak bir tablo çizen analistler, 2021 senesi Ağustos sonunda MFT Token fiyatının 0.0080 dolar düzeyine çıkış yapabileceğini aktardılar. Analistlerin geleceğe yönelik tahminlerine göre MFT Token 2021 sene sonunda 0.0095 dolar düzeyine çıkış yapabilir. 

  MFT Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Son gelen verilere göre 1 MFT fiyatı %mainframe+try% TL. Döviz cinsinden ise %mainframe+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Hifi Finance 24 saatte %mainframe+yuzde%. 

  Kripto paraların fiyatları, kripto para piyasasının volatilitesinden ve alım-satım taleplerinin oranlarından etkilenerek anlık değişime uğrarlar. Aynı durumla karşılaşan MFT Token’ın da anlık fiyat takibi yapılmalıdır. Doğru fiyat bilgisi üzerinden yatırım yapmak ve beklenmedik zarar yaşamamak için güncel fiyatın takibi önemlidir. 

  Hifi Finance (MFT) Coin Nasıl Alınır?

  MFT Coin satın almak amacıyla izlenen aşamalar:

  • 1. Adım: MFT Token’ın satışta olduğu Binance, Uniswap, Bittrex veya Upbit borsalarından herhangi birine erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Tercih edilen borsanın hesap açılış işlem menüsüne ulaşılıp, gelen kimlik tanımlama adımları izleyerek hesap oluşturulur. 
  • 3. Adım: Açılan hesaba, borsanın para yatırma işlem menüsüne giriş ardından para yatırma yöntemi tercih edilerek transfer sağlanmalıdır.
  • 4. Adım: Borsadan MFT Token paritesinin satın alma işlem sayfasına girilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma bölümündeki güncel fiyattan yada daha avantajlı fiyat tutarı girişinden MFT Token satın alma emri tanımlanır. 
  • 6. Adım: Alınan token miktarı borsa hesabının çevrimiçi cüzdanında veya çevrimdışı saklama ile daha fazla güven sunan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Bu adımların doğru atılması ardından satın alma tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  MFT Coin avantajları şöyledir:

  • Pasif Gelir: MFT Token sahipleri tokenlarını belirli vadede kilitleyerek yani stake ederek, vade sonunda yeni tokenlar kazanma şansına sahiplerdir. 
  • İşlem Ücreti Kazanma: MFT Token sahipleri, otomatik AMM olarak borç tokenları ve sabit paralar arasında likidite sağlayarak işlem ücretlerini elde etme şansına sahiplerdir. 
  • Hız: MFT Token sahipleri kripto para takasında ve cüzdanlar arası sınır ötesi transferde hızlı bir şekilde işlem onaylarını alabilirler. İşlemlerde düşük masraf öderler. 

  Dezavantajları Ne?

  MFT Coin dezavantajları hakkında detaylar:

  • Teminat Şartı: MFT Token sahipleri sabit vadeli borç tokenlarını basabilirler. Ancak bu işlemi yapmak için teminatlı bir kasada MFT Token kilitlemeleri ve ağda kanıtlanan teminata sahip olmaları gerekir.
  • Saldırı Riski: MFT Token, kripto para borsası sanal cüzdanlarında saklanırken ağda oluşabilecek herhangi bir saldırıda token bakiyesi risk altına girer. Çevrimdışı saklama modunu sunan donanım cüzdanlarda tokenları muhafaza etmek riski ortadan kaldırır.

  Sonuç

  MFT Token, lenging protokolü olarak bilinen Hifi Finance’nin kripto para birimidir. Ağda oy vermek veya staking için kullanılır. Analistlere göre, MFT Token 2021 senesi içinde değerlenebilecek kripto paralar listesinde yer alıyor.

  Hem Ethereum ağında hem de Polygon ağında işlem görebilen bir token’dır. QuickSwap, Binance, Gate gibi önemli borsalardan satın alınabilir. Toplam arzı sadece 1 milyon adetle sınırlı olan bu coin dolaşımda çok daha az token bulundurmakta. Bu açıdan yatırımcıların da dikkatini çekmiştir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle