Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 29 Haziran – 5 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken Ethereum fiyatı istikrarlı bir yükseliş trendini sürdürüyor. Yakın zamanda Ethereum ağında çok önemli güncellemeler yapılması beklenirken, yatırımcılar ETH fiyatının daha yüksek seviyelere ulaşacağını düşünüyor. Geride kalan haftada sert düzeltmeler yaşanmasına rağmen Ethereum fiyatı yükseliş trendini korumayı başardı.

  29 Haziran ile 5 Temmuz tarihleri arasında Ethereum fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  29 Haziran Salı Ethereum Borsa Özeti 

  Lider altcoin Ethereum, geçtiğimiz haftanın son günlerine doğru çok ciddi bir düzeltme görmüştü. En büyük ikinci kripto para biriminin fiyatı 1.810 dolar seviyesine kadar geriledi. Kripto para uzmanları, bu seviyenin önemli bir dip noktası olduğunu söylerken Ethereum yatırımcılarına alım fırsatı olduğunu ifade etmişlerdi. 

  ETH fiyatı, sert çakıldığı o tarihten sonra sadece yükselen bir trend çizmeye başladı. Ethereum, 29 Haziran Salı gününde güne 2 bin dolar seviyelerinde başladı. Gün içinde yüzde 3.64 oranında yükselen ETH fiyatı böylelikle 2.158 dolara kadar tırmandı. Bu yükseliş yatırımcıları daha büyük yükselişler konusunda heyecanlandırdı. 

  ETH 2.0 sözleşmesindeki kilitli Ethereum sayısı, toplam Ethereum arzının yüzde 5,08’ine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kullanıcılar, ETH 2.0 yükseltmesi uygulanır uygulanmaz doğrulayıcı olmak için Ethereum’larını ETH 2.0 sözleşmesine yatırmaya devam ediyor.

  30 Haziran Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  Çarşamba gününde ETH fiyatındaki artış devam etti. Pozitif görünümle güne başlayan en büyük ikinci kripto para birimi yüzde 5.33 oranında değer kazandı. Altcoin yatırımcılarının gözdesi olan Ethereum, bu hamleyle birlikte günün sonunda 2.273 dolardan işlem görmeye başladı. 

  Blockchain izleyicisi Whale Alert, büyük çaplı kripto para transferleri yapıldığını açıkladı. Bu rapora göre kripto balinaları, yüz milyonlarca dolar değerindeki Ethereum (ETH) ve Ripple’ı (XRP) hareket ettirdi. Bu gelişme altcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı. 

  Popüler kripto para analisti Lark Davis, Ethereum’un önümüzdeki yıllarda patlama potansiyeli olduğunu ve bu sebeple şu anda oldukça düşük bir değere sahip olduğunu söyledi. Analist ayrıca Ethereum’u PayPal ile karşılaştırdı. Bunun sonucunda, Ethereum’un piyasa değeri açısından daha alt seviyede yer almasına rağmen, PayPal’ı çoktan geçtiğini vurguladı. 

  1 Temmuz Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Son 5 gündür yükselen bir kanalın içinde yer alan Ethereum fiyatında düzeltme yaşanabileceği konusunda bazı endişeler vardı. Kripto para piyasasının genelinde görülen toparlanma belirtileri Ether fiyatına da yansımıştı. Ancak 1 Temmuz Perşembe gününde piyasayı sert bir düzeltme hareketi karşıladı.

  ETH fiyatı, yeni ayın ilk işlem gününde yüzde 7.24 oranında sert bir düşüş yaşadı. Bu düşüşle son 2 günde aldığı kazançları geri veren Ethereum fiyatı temmuz ayına yatırımcısını korkutarak başladı. Günün sonunda ETF fiyatı 2.109 dolar seviyesinden işlem gördü. 

  BitInfoCharts verilerine göre Ethereum’daki ortalama işlem ücreti (gas ücreti) 2.15 dolar seviyesine geldi. Bu, ortalama ücretin 2 dolar olduğu 20 Aralık 2020’den bu yana en düşük ortalama ücret olarak yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Ethereum talebi düşük olduğu için ücretler düşük bir seviyede seyrediyor.

  2 Temmuz Cuma Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüş hareketi kısa sürede kendini toparladı. Lider kripto para birimine paralel olarak Ethereum fiyatlarında da hızlı yükselişler meydana geldi. Günü yüzde 2.17 oranında yükselişle 2.154 dolarda kapatan Ethereum, yatırımcısını sevindirdi. 

  Kripto para piyasası hafif bir toparlanma eğilimi gösterirken, iki kripto para emsallerinin önüne geçmeleriyle dikkat çekti. Ethereum ve Internet Computer, hızlı artışlarıyla göze çarptı. Ethereum 2 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmaya başladığı için yatırımcılarına güven vermeye devam etti.

  Kripto para analitik platformu Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum, adres etkinliği açısından ilk kez Bitcoin’i geride bıraktı. Ethereum blokzincirinde önümüzdeki haftalarda uygulanması beklenen EIP-1559 güncellemesi yatırımcılar arasında heyecan yaratıyor. Uzmanlar bu güncellemenin etkisiyle, aktivitede bir artış söz konusu olduğunu vurguluyor. 

  3 Temmuz Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genel hareketlerine bakıldığında hafta sonunda yaşanan düşüşler son dönemde yerini yükselişlere bıraktı. Ethereum fiyatında yüzde 3.25 oranında değer artışı yaşandığı 3 Temmuz Cumartesi gününde lider altcoin 2.224 dolardan işlem görerek kapanış yaptı

  Ünlü kripto para analistlerine göre Ethereum (ETH), gelişmekte olan kripto para sektörüyle beraber 20 bin doların üzerine çıkabilme potansiyelini hala koruyor. Deneyimli analistler, merkezi olmayan finansın (DeFi) ve geleneksel finans hizmetlerini dezavantajları olmadan çoğaltma yeteneğine dikkat çekiyor. Bu faktörlerin Ethereum’u yükselişe geçirecek katalizör olacağını düşünen analistlerin yorumları büyük ilgi gördü.

  4 Temmuz Pazar Ethereum Borsa Özeti 

  Son 3 gündür yükseliş hareketlerini sürdüren Ethereum, kripto para piyasasındaki toparlanma sinyallerinden olumlu yönde etkilendi. En büyük ikinci kripto para biriminin fiyatında yüzde 4.43 oranında artış yaşanması yatırımcıları sevindirdi. Bu hareket ile birlikte 4 Temmuz Pazar gününün kapanışı 2.323 dolar seviyesinden yapıldı. 

  Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bloomberg’le gerçekleştirdiği röportajıyla kripto para basınında geniş yankı uyandıran açıklamalar yaptı. Deneyimli kripto para destekçisi, Ethereum’ın günün birinde Bitcoin’i potansiyel olarak değiştirebileceğini söyledi. Popüler isim, ETH’nin BTC’ye kıyasla çok daha farklı bir kullanım durumu olduğuna dikkat çekti

  5 Temmuz Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  Güne pozitif görünümde başlayan Ethereum fiyatı kısa bir süre sonra kırmızı sinyaller vermeye başladı. Pazartesi gününde ETH fiyatında yüzde 5.47 oranında düşüş yaşanması bazı kripto para yatırımcılarını tedirgin etti. Lider altcoin fiyatında yükselişin devam etmesini bekleyen yatırımcıları şaşırtan bu düzeltme sonrasında yeniden 2.196 dolarlı seviyelere gerileme yaşandı. 

  Ünlü analitik şirketi tarafından sağlanan veriler, yatırımcıların borsalardan büyük miktarda Ethereum çekerek, gelecekte büyük bir satış riskini azalttığını gözler önüne serdi. Analitik veri sağlayıcısı Santiment, birden fazla kripto para borsasındaki Ethereum bakiyelerinin tarihi bir düşüş gördüğünü duyurdu. Bu açıklamalar Ethereum yatırımcıları tarafından heyecanla karşılandı. 

  ETH yatırımcılarının neredeyse bir yıldan beridir bekledikleri Ethereum’un London hard forku için artık son aşamaya gelindiği öğrenildi. İçinde EIP-1559 güncellemesinin de bulunduğu bu değişim 24 Haziran tarihinde Ropsten test ağında pilot süreci başlatıldıktan sonra hız kazandı. ETH fiyatının yükselişe geçmesinde bu güncellemenin etkisi büyük oldu

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle