Kripto Para

Gemini ve DCG arasındaki kriz tırmanıyor!

  ABD merkezli kripto para borsası Gemini ile Digital Currency Group arasındaki gerilim tırmanıyor! FTX’in iflas etmesinden sonra zor günler geçiren DCG’nin iştiraki Genesis ile ilgili dün Gemini kurucusu Cameron Winkloves, yazdığı mektupla fitili ateşledi!

  ABD merkezli kripto para borsası FTX’in iflası ile kripto piyasalarındaki gerginlik sürüyor! ABD merkezli kripto para borsası Gemini ve Digital Currency Group (DCG) arasındaki tırmanan gerginlikte bahse konu ödemeler kripto kışının tırmanma ihtimalini gündeme getiriyor.

  Gemini CEO’su Winkloves Mektup Yazdı

  Dün Gemini CEO’su Cameron Winkloves tarafından DCG CEO’su Barry Silbert’e yazılan açık mektup ortamı gerdi. Yazdığı mektupta Winkloves, alacakları konusunda dürüst olmadıklarını ve oyalama taktiği uyguladıkları suçlamasını yöneltti.

  Gemini’nin kurucu ortağı tarafından TWitter üzerinde paylaşılan mektupta açıkça DCG CEO’su Bary Silbert’in kendirini oyalamakla suçlaması dikkat çekerken, Winkloves’ın bahsettiği 900 milyon doların acilen ödenmesi de gerilimi tırmandırdı. Winkloves bahsi geçen ödemenin 8 Ocak’a yapılması için mektubunda süre verdi ve kendisine DCG’nin bu kargaşadan sorumlu değilmiş gibi hareket ederek Genesis’ten aldığı 1,675 milyar dolar hakkında da bilgi talep etti.

  Bary Silbert İddiaları Reddetti

  Kendisine yazılan ve sosyal medyada paylaşılan mektupla ilgili açıklama yapan DCG CEO’su Silbert, iddiaları reddederek faiz ödemelerine sadık kaldıklarını söyledi. İlk olarak şirketin iştiraki Genesis’ten 1,675 milyar dolar borç almadığını iddia eden DCG CEO’su, hiçbir faiz ödemesini kaçırmadıklarını ve kredi ödemelerinin düzenli şekilde devam ettiğini sözlerine ekledi. Silbert ayrıca Genesis ve Gemini avukatlarına bir teklif sunduklarını ve tekliflerine cevap alamadıklarını ifade etti.

  FTX’i İflası Genesis’i Zor Duruma Düşürdü!

  ABD merkezli kripto para borsası FTX’in iflası ile çanlar DCG’nin iştiraki Genesis için çalmaya başladı! FTX’in iflası sonrası faaliyetlerini askıya aldığını söyleyen Genesis’in bu hamlesi, yine ABD merkezli kripto para borsası Gemini’yi zor durumda bıraktı.

  Genesis, piyasanın en önemli fon sağlayıcılarından birisi. Gemini ise platformundaki vadeli hesap hizmeti Earn için topladığı fonları Genesis aracılığı ile değerlendiriyor. Şu an Genesis’ten alacaklarını tahsil edemediği için köşeye sıkıştı ve geçtiğimiz ay yatırımcıları tarafından Gemini’ye açılan toplu davalar düşünüldüğünde, FTX benzeri bir iflasın gündeme gelebileceği ihtimali kripto sektörünü tehdit ettiği apaçık ortada!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle