Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında volatil geçen bir günün ardından yatırımcılar günün önemli gelişmelerini izlemeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin ve bazı popüler altcoin fiyatlarında sert düzeltme sonrası toparlamalar görüldü. Öte yandan BTC ve altcoin piyasasını önemli ölçüde etkileyen haberler de kripto para basınında geniş yankı buldu.

  20 Nisan Salı günü itibarıyla Bitcoin ve altcoin gelişmeleri hakkında detaylı bilgileri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kripto para piyasasında sert düzeltme sonrası toparlama süreci devam ederken lider kripto para birimi Bitcoin volatil bir grafik çizdi. Günün öne çıkan haberleri ise kripto para piyasasının ana akımda popülerliğini ve benimsenmesini arttıran gelişmelerden oluştu. Deutsche Telekom, Celo (CELO) satın alarak merkeziyetsiz finansal (DeFi) ekonominin geleceğine yatırım yapacağını açıkladı. 

  Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden PayPal destekli Venmo, kullanıcılarına kripto para alım, satım ve tutma hizmeti vermeye başladı. Yapılan duyuruya göre kullanıcılar direkt olarak mobil uygulamadan kripto para alıp satabilecek ve bunu cüzdan olarak kullanabilecek. Buna ek olarak dünyaca ünlü firma WeWork, bazı kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

  Öte yandan ABD Başkanı Joe Biden’ın Bitcoin ve Kripto Para Regülasyonları konusunda hazırlık yaptığı yönündeki haberler piyasalarda biraz geri çekilmeye neden oldu. Yatırımcıları endişeye sevk eden bu haberin etkisi fazla görülmedi. Altcoinlerde DOGE günü kutlamaları hızlandı ve kripto para yatırımcılarından yoğun talep görmeye başladı. Son rallinin ardından DOGE en değerli 5. kripto para birimi olmayı başardı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Güne negatif görünümle başlayan Bitcoin ve altcoin fiyatında gün içinde gelen gelişmeler ve düşüş trendinin hız kazanmaması ibreyi tersine çevirdi. Lider kripto para birimi güncel borsa verilerine göre yüzde 1.10 oranındaki değer artışı ile yeniden 56 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Güne kayıpla başlayan altcoinlerde de hızlı toparlama görüldü. Ethereum, Binance Coin, XRP, DOGE ve Cardano fiyatındaki yükselişin hız kazanması yatırımcıları sevindirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle