Kripto Para

FTX için büyük müjde: İflas mahkemesi insafa geldi!

  ABD merkezli kripto para borsası FTX’in iflas davasında önemli bir gelişme yaşandı. İflas sürecinin görüldüğü davaya bakan yargıç, borsanın Japonya ve Avrupa’da konuşlu 4 iştiraki için satış onayı verdi.

  İflas eden ABD merkezli kripto para borsası FTX için bugün olumlu bir haber gündeme düştü! İflas sürecinin görüldüğü Delaware mahkemesinde yargıç, FTX’in Japonya ve Avrupa’daki 4 iştirakini satmasına onay verdi.

  İştirakler İçin 100’den Fazla Teklif Geldiği Söylenmişti

  İflası sonrası alacaklıların güvence altına alınması ve iflas sürecinin yönetilmesi adına FTX’in davası devam ediyor. Şirketin iflas sürecini yöneten ekip ise bu ayın başında mahkemeye başvurdu ve iştirakler için 100’den fazla şirketten teklif geldiğini mahkemeye iletti. ABD Adalet Bakanlığına bağlı kayyum heyeti ilk etapta iştirak satışına izin vermedi ve bahsi geçen teklifler ve içerikleri gündeme düşmedi.

  FTX’e İştirak Satışı Onayı Çıktı

  Kayyum heyeti ilk etapta soruşturmanın devam etmesi nedeniyle itiraz ettikleri satışlar için hafta ortasında görülen son duruşma yargıcı John Dorsey farklı bir karar aldı. Dorsey iştirak satışına onay vererek heyetin aksi bir karar aldı.

  Verilen karara göre FTX Japan, FTX Europe ve türev ve hisse takas şirketi Embed ile birlikte birlikte LedgerX satılabilecek. Yargıç satışa itiraz eden heyete ise onaylanan satış sürecini incelenmesi ve gerek duyulduğu anda sürece itiraz edilebileceğini hatırlattı.

  Sam Bankman-Fried Halen Alameda’yı Suçluyor

  FTX’e iştirak satışı çıkması olumlu karşılandı ve alacakların bu süreçte tahsil yeteneklerinin artabileceği söylendi. Tüm bu sürece karşın iflas eden şirketin sahibi Sam Bankman-Fried, iflas nedeniyle Alameda’yı suçlamaya devam etti.

  İlk duruşmada hakkındaki tüm iddiaları reddeden Bankman-Fried, duruşma sonrası yaptığı açıklamada FTX’in hedge şirketi Alameda Research nedeniyle iflasa sürüklendiğini söyledi. Bankman-Fried’e göre Alameda Research, zorlu piyasa koşullarına karşı önlem almadı ve bu başarısız yönetim nedeniyle FTX iflasa sürüklendi. Öte yandan Alameda’nın eski CEO’su Caroline Ellison da eşzamanlı olarak ABD’ye iade edildi ve hakkındaki suçlamaları kabul ederek ABD savcılığı ile işbirliğine gitmeyi kabul etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle