Kripto Para

FTX borsası NFT adımı attı, FTT rekor kırdı! Rakiplere mesaj

  Özellikle son dönemlerde yaptığı yatırımlar ve attığı girişim adımlarıyla ön plana çıkmayı başaran kripto türev borsası FTX’in ABD’deki kolu FTX.US, artan NFT (non-fungible-token) ilgisine kayıtsız kalamadı. Borsa, NFT oluşturma platformunu hayata geçirdi.

  Kripto para sektörü son dönemlerde ciddi oranlarda büyüdü ve bu büyüme merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT (non-fungible-token) sektörlerine de aynı şekilde yansıdı. Özellikle Ağustos ayında NFT sektörü bir patlama yaşadı ve Ağustos ayındaki NFT satışları 900 milyon doları aşarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. NFT sektörü büyüdükçe, sektörle iç içe olan hemen hemen her kuruluş da NFT adımları atmaya başlayarak yatırımcı ağını genişletme girişimlerine başladı. Bu yöndeki son adım, kripto türev borsası FTX’ten geldi.

  FTX.US CEO’su Haberi Twitter’dan Böyle Duyurdu

  Kripto türev borsası olarak hizmet veren FTX borsasının ABD kolu olan FTX.US, NFT sektörüne giriş yaptı. NFT sektöründen pay almak için bu endüstriye adım atan FTX.US’ın 28 yaşındaki genç kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, konuya ilişkin duyuruyu Twitter üzerinden yaptı. Genç CEO, Twitter paylaşımında sadece “deneme” yazan bir NFT’yi paylaşarak şu ifadelere yer verdi:

  “Kendi NFT’lerinizi kendiniz üretin. Tüm NFT’ler ETH ve SOL çapraz zincirinde olacak. Yatırma ve çekme işlemleri de önümüzdeki birkaç hafta içerisinde başlayacak. Dış kaynaklı NFT’leri de burada hesabınıza ekleyebileceksiniz. Ayrıca FTX.US’ı hem ABD’li olan hem de ABD dışındaki müşteriler kullanabilir.”

  Açıklama Sonrası FTT Fiyatında Yüzde 20’lik Artış Yaşandı

  FTX.US CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Twitter üzerinden yaptığı bu açıklamanın hemen ardından, FTX borsasının kendi token’ı olan FTT de hızlı bir değer artışıyla karşılaştı. CEO’nun açıklamalarından önce 60 dolar seviyelerinde olan FTT, açıklamalardan çok kısa bir süre sonra %20 oranında değer artışıyla 72 dolar seviyesine kadar yükseldi. FTX borsası, yakın tarihlerde 900 milyon dolarlık yatırım alarak piyasa değerini 18 milyar dolara çıkarmış ve işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Binance’a karşı güçlü bir rakip olduğunu göstermişti.

  En güncel verilere göre 1 FTT fiyatı %ftx-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %ftx-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, FTT 24 saatte %ftx-token+yuzde%.

  FTX.US’tan Rakiplerine Mesaj Var

  FTX.US’ın NFT alanında atmış olduğu bu adım hem Binance borsasına güçlü bir rekabet mesajı oldu hem de OpenSea ve Rarible gibi NFT pazarında hizmet veren platformlara bir mesaj oldu. FTX.US üzerinde daha önce NFT pazar yerleriyle entegrasyon oluşturulabiliyordu. Ancak burada kullanıcılar kendi NFT’lerini üretemiyordu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle