Kripto Para

FTX borcunu ödeyemiyor! BTC fiyatını düşürecekler

  İflas eden kripto para borsası FTX, alacaklılara şok talepte bulundu. Borç ödemekte zorlanan FTX yetkilileri kripto paraların değeri düşük fiyatlarla hesaplansın istiyor.

  Batık kripto borsası FTX, iflas davasında alacaklıları şoke eden bir taleple mahkemeye başvurdu. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para piyasasında boğa sinyalleri takip edilirken, borsadan gelen talep herkesi şaşırttı. FTX yetkilileri BTC, Ethereum (ETH) ve Solana'nın (SOL) fiyatlarını dip seviyelerden hesaplamak istiyor.

  Geçtiğimiz yıl kasım ayında iflas eden kripto borsası FTX, iflas sürecindeki mahkemeden alacaklılarına yönelik ödeme işlemlerine başlamaya hazırlanıyor. Son resmi mahkeme belgelerine göre FTX, alacaklıların kripto varlıklarının değerinin düşük fiyatlardan hesaplanması gerektiğini savundu. Bu talep, özellikle iflas ettiği dönemdeki kripto fiyatlarını referans alması nedeniyle alacaklılardan tepki çekti.

  Her Alacaklıya Kripto Para Veremeyiz

  FTX'in mahkemeye yaptığı başvuruda, "Her bireyin varlıklarını kripto para olarak almak istemesi pratik olarak mümkün olmamakla birlikte gereksizdir. Bu durum ayrıca iflas mahkeme sürecini de haksız yere geciktirecek ve uzatacaktır" ifadeleri yer aldı. FTX’in kripto para fiyatlarındaki yükselişten duyduğu rahatsızlık sosyal medyadaki kripto para topluluğunu kızdırdı.

  BTC, ETH ve SOL Fiyatında Yeni Hesaplama

  Borsa yönetimi, özellikle FTX'in iflas ettiği dönem olan Kasım 2022'yi referans almak için mahkemeye resmi talepte bulundu. Buna göre yetkililer, alacaklılara yapılacak ödemelerde BTC fiyatının 16 bin, ETH’nin 1250 ve SOL’un 16 dolardan hesaplanması gerektiğini talep etti.

  Hatırlanacağı üzere, FTX'in iflas ettiği dönemde kripto piyasasında genel bir düşüş yaşanmıştı. Ayı piyasasının dibi olarak nitelendirilen bu krizde BTC ve diğer altcoinlerde sert düşüşler gözlemlenmişti. En büyük kripto para BTC fiyatı 15 bin dolara, ETH 1000 dolara ve SOL 8 dolara kadar gerilemişti. FTX’in bu talebi alacaklılar tarafından şiddetle reddedilirken mağdurlar varlıklarını kripto para cinsinden talep ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle