Kripto Para

FTX 2.0 en büyükleri kapıya dizdi! Listede kimler yok ki!

  İflas eden kripto para borsası FTX’i yeniden hayata geçirme planları işe yarayacağa benziyor. Kasım 2022’de kapanan ve yeniden başlatılması için çalışmaların sürdüğü FTX’de borsa ile ilgilenenler arasında Nasdaq, Ripple ve Blackrock gibi isimler bulunuyor!

  Kasım 2022’deki iflası sonrası kripto kışını derinleştiren Singapur merkezli kripto para borsası FTX’in yeniden açılma süreci hazırlıkları devam ediyor. Borsa yeni bir yönetim ile sahalara dönerek kötü günleri unutturmak istiyor. Borsanın yeniden başlatılması planlarının büyük ilgi gördüğü söylenirken; Ripple, Blackrock ve Nasdaq gibi önemli isimlerin FTX ile ilgilendiği iddia ediliyor!

  FTX 2.0 ile İlgilenenlerin Listesi Çok Kalabalık!

  Sam Bankman-Fried (SBF) tarafından kurulan ve en büyük kripto para borsası Binance’in en güçlü rakiplerinden olan FTX hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yılın sonlarına doğru iflas nedeniyle kapatıldı. Borsa kurucusu SBF Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) iade edildi ve olaylı ismin yargılama süreci devam ediyor. İşleri ele alan John Ray III önderliğindeki yeni ekip borsayı yeniden başlatma planlarından bahsetmekteydi. Yeni yapılanma sürecine ilişkin yeni planlamalar FTX CEO’su John Ray III tarafından kamuoyu ile paylaşılmaya devam ediyor.

  Geçtiğimiz gün ABD İflas Kanunu’nun bir şirketin varlıklarının satışına verilecek izinle ilgili FTX’den açıklama gelmişti. Borsa varlık satışında yer alacak isimleri yayınlarken, FTX’in danışmanı Alvarez & Marsal tarafından Delaware İflas Mahkemesi’nde açılan davaya dayanarak yayınlnan 363 Satış Tarafı ile ilgili listedeki isimler dikkat çekti. FTX’in yeniden başlatılması ile ilgilenen isimler arasında Ripple, Blacrock ve Nasdaq ilk dikkat çeken isimler olurken; Robinhood, Galaxy Digital ve OKCoin de listede yer alıyor.

  Listedeki İsimler FTX’i Satın Almak Mı İstiyor?

  Kabarık bir liste yayınlayan FTX sonrası tüm dikkatler listede yer alan isimlere çevrildi. FTX yönetimi yayınladığı listeyi yol haritası oluşturmak adına bilgi amaçlı paylaşırken, listede yer alan şirketlerin satış hakkında bilgi talep ettiklerini belirtmek isteriz. FTX, kripto borsası ile ilgilenen tarafları şekillendirmek adına listeyi hazırladı ve henüz listede yer alan isimlerden herhangi birisi tarafından borsa yönetimine iletilmiş bir talep bulunmuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle