Kripto Para

Acun Ilıcalı da resmen NFT dünyasına giriyor!

  Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın ardından, Türkiye’de NFT (non fungible token) alanına yöneleceğinin sinyalini veren bir diğer isim ünlü medya patronu Acun Ilıcalı oldu. Webrazzi Summit 2021 etkinliğinde konuşan Ilıcalı, NFT’lere yeşil ışık yaktı.

  Kripto varlıkların sanat eserleri olarak değerlendirilen NFT’ler (non funginle token / değiştirilemez token), gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Geçtiğimiz yıl aylık ortalama 40 ile 50 bin dolar aralığında aylık işlem hacmine ulaşan NFT’ler, 2021 yılında günlük milyon dolarlık işlem hacimlerine ulaşmaya başladı. Bu eşsiz büyümede, dünyanın birçok farklı noktasından sektöre dahil olduğunu açıklayan ünlü isimlerin etkisi oldu. Görsel sanatlar, müzik, spor, siyaset, sosyal medya vb. alanlarından NFT sektörüne girdiğini duyuran isimlerle birlikte sektör daha da büyük bir hale geldi.

  NFT Alanına Giren İsimlere Acun Ilıcalı Dahil Oluyor

  Ülkemizde de birçok örneği görülen bu gelişmelerde, son örnek olarak ünlü komedyen Cem Yılmaz ortaya çıkmıştı. Eski bir karikatürist olan Cem Yılmaz, kendi çizimlerini NFT olarak OpenSea’de satışa sundu ve sunmaya da devam ediyor. Öte yandan ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay da 7 sayfalık bir dijiroman ile NFT sektörüne adım atacağını duyurmuştu. Ünlülerin adeta akın etmeye başladığı NFT alanına şimdi de ünlü medya patronu Acun Ilıcalı girebileceklerinin net sinyallerini verdi.

  Ilıcalı, NFT Sektöründe Türkiye’nin Gücünü Göstermek İstiyor

  Webrazzi Summit 2021 etkinliğine davet edilen Acun Ilıcalı, etkinlikte Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal’ın sorularını yanıtladı. Acun Ilıcalı, artık NFT dünyasına yaklaştıklarını ve NFT alanında sektör liderleri arasına girmek istediklerini dile getirdi. NFT projelerinin global çapta olacağını ifade eden Ilıcalı, bu noktada dünyaya mümkün olduğunca çok açılarak Türkiye’nin gücünü tüm dünyaya göstermek ve hissettirmek istediklerini belirtti.

  Küresel Bir Pazar Yerinde Satışa Sunması Bekleniyor

  NFT girişimlerine başlayacaklarını net olarak ifade eden Acun Ilıcalı, proje ya da projelerle ilgili ise net bir bilgi ya da detay paylaşmadı. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde Acun Ilıcalı’nın ya da Acun Medya’nın bir NFT projesi açıklaması ve bunu küresel bir NFT pazar yerinde satışa sunmaya başlaması bekleniyor.  Cem Yılmaz, NFT ürünlerini satın alan kişilere çeşitli ödül ve fırsat ürün ve hizmetleri sunacağını açıklamıştı. Acun Ilıcalı’nın bu aşamada nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle