Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasında lider Bitcoin konsolide olmaya devam ederken bazı altcoin fiyatlarında hızlı yükselişler yaşandı.

  28 Ağustos Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin fiyatında hareketlilik yaratan gün içindeki gelişmelerden biri de balina transferleri oldu. Zincir üst verilere göre kripto balinaları tarafından 2 milyar doların üzerinde Bitcoin taşındı ve daha sonra bir milyar dolar daha transfer edildi. Bu hareketlilik BTC fiyatına olumlu yansıdı. 

  Kripto para piyasasında 50 bin dolar seviyesini aşamayan BTC fiyatı bir süredir 47 bin dolar civarında konsolide oluyor. Bu süreçte kripto analiz kaynağı CryptoQuant, son blog gönderisinde borsalardaki stablecoin rezervinin rekor kırdığını duyurdu. Böylelikle bütün borsalardaki stablecoin rezervinin değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19,22 milyar dolara ulaştı.

  NFT sektörü ağustos ayında da yeni rekorlar kırıyor. İzleme kaynağı Nonfungible'ın verilerine göre, son 30 günde NFT'lere 896 milyon dolar harcandı. Kripto para uzmanları, ay sonuna kadar bu miktarın 900 milyon doları geçmesini ve gelişen sektör için yeni bir rekor kırılmasını beklediklerini açıkladı. 

  Altcoinlerde ise Cardano ağının arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG), ana Cardano test ağının Alonzo dönemine güncellendiğini duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte en büyük hisse kanıtı blokzinciri olan Cardano ağında, akıllı sözleşmeler ana ağda etkinleştirilmeden önce son aşamaya geçildi.

  Ripple şirketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) kripto para birimi ticaret politikalarını yansıtan ek belgeler sağlaması için yeni bir talepte bulundu. Şirket, SEC çalışanlarının XRP, Ether, Bitcoin ve başka bir kripto ile ticaret yapıp yapamayacağını öğrenmek için harekete geçti. Bu gelişme XRP fiyatında dalgalanmalara yol açtı

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı yüzde 2.82 dolar artışla yeniden 48.618 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin piyasasında da hareketli bir görünüm varken ETH, ADA, BNB, XRP ve DOGE fiyatlarında kısıtlı yükselişler dikkat çekti. Günün en çok kazandıran altcoin projesi ise yüzde 15’ten fazla yükselen Solana (SOL) oldu. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle