Kripto Para

ETH destekçisi favori altcoinleri ile şaşırttı!

  Kripto para piyasaları Cuma günü sert bir darbe alınca, Bitcoin (BTC) öncülüğünde genel tabloda tüm piyasa büyük bir geri çekilme yaşadı. Bu geri çekilmeler kimi yatırımcıları korkuturken, kimileri için fırsat oluşturdu. Real Vision’un kurucusu ve CEO’su Raoul Pal da bu süreçte takip ettiği kripto para projelerini duyurdu.

  Bitcoin (BTC), 60 bin dolar seviyesini test ettiği 26 Kasım tarihinde gelen ani değer kayıpları ile kısa sürede 54 bin dolar bölgesine kadar geriledi. Bitcoin’in değerinden 6 bin doları silmesi ile birlikte kısa sürede piyasadan 200 milyon dolar tasfiye oldu. Bu düşüşler genel anlamda piyasaları da aşağı yönlü etkileyince bazı yatırımcılar endişeye kapıldı. Ancak özellikle de deneyimli yatırımcılar bu tabloda altcoin fırsat arayışlarına girişti. Real Vision’un kurucusu ve CEO’su Raoul Pal da arayışta olan yatırımcılar için takip ettiği kripto para projelerini paylaştı.

  Pal Favori Altcoinlerini Açıkladı

  Ethereum (ETH) destekçisi olduğu bilinen ve bunu her fırsatta dile getiren Pal, bu kez odaklandığı altcoin projelerinde Ethereum’a yer vermedi. Pal, şaşırtıcı bir şekilde Ethereum’un en büyük rakipleri arasında gösterilen akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) da en sevdiği altcoinlerden biri olduğunu ifade etti. Pal Solana’nın yanı sıra kendi favori kripto para birimlerinin Avalanche (AVAX), Terra (Luna) ve Polkadot (DOT) olduğunu açıkladı.

  Raoul Pal’ın Açıklamaları

  Piyasada BTC/USD ve ETH/USD pariteleri kızıla bürünürken Pal, piyasada asıl odaklanılması gereken paritenin ETH/BTC paritesi olduğunu söyledi. Ünlü CEO paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “ETH/BTC grafiği bence şu anda dijital varlık piyasalarındaki en önemli grafik. Daha yüksek bir kırılma, yılsonuna kadar daha fazla risk aramaya yol açacaktır. Tabii Bitcoin de daha fazla yükselecektir.”

  Düşüşlerden Altcoinler Nasıl Etkilendi?

  Raoul Pal, son dönemlerde odaklandığı altcoinlerin SOL, AVAX, LUNA ve DOT olduğunu belirtti. Piyasalarda sert değer kayıpları görülürken SOL ile birlikte Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) gibi altcoinlerde de önemli destek noktalarının kaybedildiği görüldü. Bu süreçte BNB 600 dolar desteğinin altına sarkarken, ADA da 1,50 dolar seviyelerine kadar gerileme yaşayarak önemli desteklerini kaybetti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle