Kripto Para

BTC çakıldı, Huobi’de 28 bin dolar görüldü!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), düşüş eğiliminde geçirdiği Kasım ayı sonrası, Aralık ayında da düşüşlerini sürdürdü. Bir süredir kritik destek noktalarında mücadele veren BTC, hafta sonuna adeta kan revan içinde uyandı. Piyasalarda 42 bin dolar bandını gören BTC, Huobi borsasında bir süreliğine 28 bin dolar seviyesini gördü.

  Bitcoin (BTC), verimli geçen Ekim ayından sonra Kasım ayına da hızlı bir başlangıç yapmış ve 9 – 10 Kasım tarihlerinde üst üste rekor tazeleyerek 69 bin 045 dolar seviyesine ulaşmıştı. Burada ATH belirledikten sonra geri çekilmelere başlayan ve Kasım ayı genelini düşüş eğiliminde geçiren BTC, Aralık ayına da aynı seyirde giriş yaptı. Birkaç gündür kritik destek noktalarında fiyat mücadelesi veren Bitcoin, 4 Aralık Cumartesi gününe beklenmedik değer kayıpları ile uyandı. Gece saatlerinde küresel piyasalarda 42 bin doları gören BTC, Huobi borsasında bir süreliğine 28 bin 800 doları gördü.

  BTC Huobi Borsasında 28 Bin Doları Gördü

  Twitter’dan Wu Blockchain tarafından paylaşılan habere göre BTC/USD paritesi Huobi Global borsasında çok keskin bir düşüş gerçekleştirerek 28 bin 800 dolar seviyesine kadar geriledi. Buna benzer bir ayrık fiyat düşüşü daha önce farklı borsalarda da görülmüştü. Huobi Global borsasında bir süreliğine 28 bin dolar bandını gören Bitcoin, daha sonra burada da hızlı bir toparlanma gerçekleştirdi. Küresel piyasalarda borsalar genelinde 42 bin dolar bandına kadar gerileyen Bitcoin, daha sonra sabah saatlerine doğru toparlanarak 47 bin dolar seviyesine yükseldi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin Neden Düştü?

  Piyasalarda adeta bir kıyım yaşanıyor ancak uzmanlar ve analistler, bu sert düşüşün arkasında net bir sebep görünmediğini ifade ediyor. Güncel gelişmeler arasında Bitcoin’de böyle bir düşüşü tetikleyecek bir gündem maddesinin olmaması akıllara balina satışlarını getiriyor. Ancak incelenen büyük Bitcoin cüzdanlarının da satış yapmadıkları görülüyor. Bu nedenle de uzman ve analistler, bu düşüşün perde arkasında borsalardaki faaliyetler olabileceğini ifade ediyor.

  Analistler BTC’nin Geleceği İçin Ne Diyor?

  Birçok analist, bu düşüşün ilerleyen günler için oldukça sağlıklı ve pozitif bir geri çekilme olabileceğini belirtiyor. Bu yönde fikir belirten analistlere göre Bitcoin, 6 haneli fiyat seviyelerine ulaşmadan önceki son ciddi geri çekilmesini yaşamış olabilir. Öte yandan Bitcoin’in kritik desteklerini kaybettiği için bir süre daha düşüş eğiliminde kalabileceğini düşünen analistler de bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle