Kripto Para

Ünlü DJ dairesi için kripto para kabul edecek

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok popüler hale geldi. Yakalanan bu popülarite görsel sanatlar, müzik ve spor gibi alanlarda da kendisini gösterdi. Şimdi ise dünyanın en ünlü DJ’lerinden biri olan Fransız DJ David Guetta, Miami’de satılığa çıkardığı ev için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kabul edeceğini duyurdu.

  Kripto para piyasaları son dönemlerde oldukça popüler hale gelmeye başladı ve bu popülarite gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Piyasa genişledikçe ve kripto paralar daha çok benimsendikçe, kripto paraların da kullanım alanları sorgulanır oldu. Kripto paralar ile neler yapılabileceği konusunda tartışmalar devam ederken, onların çeşitli alışverişlerde kullanılabiliyor oluşu birçok kez örneklerle gösterildi. Şimdi ise bu örneklerden birine, dünyaca ünlü Fransız DJ David Guetta dahil oldu.

  Guetta BTC ve ETH Kabul Edecek

  David Guetta, Miami Beach’te yer alan evini 14 milyon dolara satılığa çıkardı. Ünlü DJ, bu evin satışı için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) da kabul edecek. Dünyada Titanium, When Love Takes Over ve Play Hard gibi hit olmuş parçalarla tanınan ünlü DJ, Miami Beach’te satılığa çıkardığı evini, daha önce ABD’li milyarder Richard LeFrak’tan 9,5 milyon dolara satın almıştı. Ünlü DJ, şimdi ise evini satın aldığından 4,5 milyon dolar fazlasına satışa çıkardı.

  David Guetta’nın 14 milyon dolara satmak istediği evi, 40 katlı lüks bir apartman-otel kompleksinde yer alıyor. Setai Hotel & Residences’ta yer alan evde yüzme havuzu, 3 ayrı yatak odası ve 3 ayrı banyo bulunuyor ve ayrıca evin kendine ait bir de bahçesi bulunuyor. Guetta bu evin satışında Bitcoin ya da Ethereum da kabul edecek.

  Bitcoin Emlak Piyasasında Kullanılır Hale Geliyor

  David Guetta’nın emlak satışında Bitcoin ve Ethereum kabul edecek olması, kripto para piyasalarının bu alanda daha geniş kitlelere ulaşması için elbette popüler bir yöntem olabilir. Ancak Bitcoin, daha önce de dünyanın çeşitli yerlerinde emlak satışlarında ve kiralarda kullanılabilir hale getirilmişti. Örneğin İngiltere’nin emlak kralı Nick Candy, İngiltere’nin en pahalı dairesi olan 243 milyon dolarlık Hyde Park için kripto para ile ödeme kabul edeceğini açıklamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle