Kripto Para

Elon Musk tweetlerine göre anında kripto alan bot

  Kripto para dünyasının en çok konuşulan isimlerinden biri haline gelen Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Bu tweetlere göre Bitcoin satın alan “Musk Bot” geliştirildi…

  Kripto para yatırımcıları, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımları dikkate alıyor. Ünlü milyarder, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) destekçisi olarak geçmiş dönemde çok sayıda kripto para paylaşımı yaptı. Uzmanların ve araştırmacıların yaptığı analizlere göre Elon Musk’ın bu tür paylaşımlarının kripto para fiyatları üzerinde etkili olduğu görüldü.

  Attığı her tweet ile kripto para topluluğu tarafından dikkat çeken ve olay yaratan Elon Musk, hem Bitcoin hem de Dogecoin fiyatını etkileyen paylaşımlar yaptı. Bu durumdan rahatsız olan pek çok yatırımcı olmasına rağmen, kazanç sağlamak isteyen kripto para yatırımcıları da ünlü milyarderin paylaşımlarını takip ediyor.

  Elon Musk Paylaşımlarını Takip Edecek

  Pek çok yatırımcı, Elon Musk’ı kripto para paylaşımlarıyla piyasa üzerinde manipülasyon yaptığı gerekçesiyle eleştirirken farklı bir gelişme yaşandı. Londra’da yaşayan ve kripto para ticareti ile uğraşan Andrei Badoui isimli bir kişi, Elon Musk tweetlerinden kendisine fayda sağlayabilecek bir bot geliştirdi.

  Musk Bot adı verilen bu algoritma, ünlü milyarderin Twitter hesabı üzerinden Bitcoin hakkında bir paylaşım yapar yapmaz hemen BTC satın alıyor. Anında yapılan bu işlem sayesinde Badoui, yükselen Bitcoin fiyatından önce işlem yapmanın avantajlarından yararlanabiliyor.

  İniş ve Çıkışları Ayırt Edebilecek

  Musk’ın sosyal medya üzerindeki etkisini kazanca çevirmek isteyen bu girişimcinin geliştirdiği bot kripto para topluluğunun ilgisini çekti. Badoui, bu botun diğer etkenlere göre de geliştirileceğini söyleyerek çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Elon Musk’ın Bitcoin hakkında attığı paylaşımın fiyat için olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunun da yapay zeka ile fark edilebildiğini kaydetti.

  Elon Musk’ın resmi Twitter hesabından Bitcoin hakkında paylaşım yapar yapmaz BTC satın alan bu bot büyük ilgi gördü. Yapay zekanın yaratıcısı, “Musk o kadar öngörülemez ki yarın çıkıp “Bitcoin berbat” diye kolayca tweet atabilir. Bu nedenle böyle bir önlem aldık” dedi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle