Kripto Para

Elon Musk, Satoshi Nakamoto’nun gizemini çözdü!

  2021 yılının en etkili isimlerinden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, uzun süredir ara verdiği kripto odaklı paylaşımlarına ilginç bir paylaşımla geri döndü. Elon Musk, Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto ile ilgili çılgınca ve “gizemli” bir bilgi paylaştı.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bilindiği gibi 2021 yılının başlarından itibaren kripto paralarla ilgili paylaşımlarda bulunarak dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Popülaritesi gittikçe artan Musk, bu paylaşımları sayesinde kripto para piyasalarının en etkili isimlerinden biri haline gelmişti. Ancak bu süreçte Muski manipülasyon yaptığı iddialarıyla da suçlanmıştı. Bir süredir kripto paralarla ilgili paylaşımlarda bulunmayan Elon Musk, kripto paylaşımlarına birçok kişiyi şaşırtan bir “gizem” ile geri döndü. Musk, Satoshi Nakamoto'nun ismi ile ilgili paylaşımıyla birçok kişiyi şaşırttı.

  Elon Musk Geri Döndü

  Tesla CEO’su Musk, tam da Bitcoin’in (BTC) yükseliş eğilimine girdiği günde yine dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak adından söz ettirdi. Ünlü CEO, sık sık yaptığı Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin paylaşımlarından sonra bu kez de Satoshi Nakamoto ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Her ne kadar Elon Musk paylaşımında doğrudan “Satoshi Nakamoto” yazmamış olsa da bu ismi ortaya çıkaran bir görsel paylaştı. Musk’ın “gizemli paylaşımı” kısa süre içinde Twitter’da yüz binlerce etkileşim aldı.

  Satoshi Nakamoto Kimdir?

  Bilindiği üzere Bitcoin, 2009 yılında Japon bir yazılımcı olduğu tahmin edilen “Satoshi Nakamoto” takma ismini kullanan biri ya da birileri tarafından piyasaya sürüldü. İlk dönemlerinde ABD doları karşısında hiçbir değeri olmayan ve sonradan birkaç sentlik değer kazanan Bitcoin, 2021 yılında 69 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş serüveninde, aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu ortaya çıkmadı. Elon Musk, Satoshi’nin kimliğini açıklamamış olsa da takma adının nereden gelebileceğini gösterdi.

  Elon Musk’ın Dikkat Çeken Paylaşımı

  Elon Musk’ın paylaştığı görselde 4 Uzakdoğu menşeili teknoloji markasının adı yer alıyor. Bunlar sırasıyla Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola markaları. Musk, bu markaların ilk birkaç harflerini çember içine alarak “Satoshi Nakamoto” isminin yazılabildiğini gösterdi. Markaların Uzakdoğu menşeili olmalarının yanı sıra Samsung haricindekilerin Japonya merkezli olması dikkat çekti. Öte yandan bazı kullanıcılar “Toshiba” içinde geçen “SHIBA” ifadesine de esprili vurgular yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle