Kripto Para

Elon Musk’ın paylaşımıyla DOGE uçuşa geçti

  Twitter’ı satın aldıktan sonra kripto para odaklı paylaşımlarına devam eden Elon Musk yine dikkatleri üzerine çekti. Ünlü milyarder yine yaptığı tek bir paylaşımı ile Dogecoin (DOGE) fiyatını yükseltmeyi başardı…

  Kripto para piyasası genelinde belirsizlik devam ederken, en büyük meme token Dogecoin (DOGE) yükselişini sürdürüyor. Son 24 saatte ciddi bir yükseliş ivmesi kazanan DOGE fiyatındaki bu ivmenin arkasından yine tanıdık bir isim çıktı. Kendisini “Doge Father” olarak tanıtan ünlü milyarder Elon Musk, Twitter’daki paylaşımlarıyla dikkat çekti. 

  Apple ve Google gibi dev teknoloji şirketlerinin Twitter’ı uygulama mağazalarından çıkaracağına dair söylentiler orta atıldı. Sosyal medyada çok konuşulan bu iddialar üzerine Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk çarpıcı bir paylaşım yaptı. Kripto para topluluğu, Musk’ın bir akıllı telefon piyasaya sürmesi iddiasını fiyatlamaya başlayınca DOGE fiyatı yine uçuşa geçti. 

  Musk’tan Akıllı Telefon Hamlesi 

  Twitter sosyal medya platformunu satın almasıyla gündemden düşmeyen Elon Musk yine DOGE spekülasyonuyla gündeme geldi. Musk’ın akıllı telefon çıkaracağı spekülasyonu kripto para topluluğunda büyük karşılık gördü. Bu sebeple DOGE fiyatı çok hızlı biçimde yükseldi. Twitter yöneticisi Elon Musk’ın, Google ve Apple şirketlerinin Twitter’ı uygulama mağazalarından çıkarma ihtimaline karşı hamle yapabilir. 

  DOGE Ödeme Yöntemi Olacak Mı?

  Dev teknoloji şirketlerinin Twitter’a ambargo uygulaması halinde Musk, akıllı telefon üretip piyasaya sürebilir. Bu konuyla ilgili bir paylaşım yapan ABD’li yorumcu Liz Wheeler, “Adam Mars’a roketler yapıyor, küçük bir akıllı telefon üretmesi kolay olmalı, değil mi?” ifadelerini kullandı. Elon Musk ise bu durumun gerçekleşmemesini tercih edeceğini belirtse de bu ihtimalden bahsetmeden geçemedi.

  Kripto para topluluğu Elon Musk’ın “Umarım iş o noktaya gelmez, ama evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım.” paylaşımına karşı ani bir reaksiyon gösterdi. Bu açıklama ardından DOGE fiyatı ciddi bir yükseliş yaşadı. Özellikle DOGE influencer ve destekçileri, Elon Musk’ın Twitter’da DOGE ödeme yöntemini kabul edeceğine yürekten inanıyor. Ayrıca ünlü milyarderin piyasaya sürmesi muhtemel telefonun da DOGE ile satılması gündeme geldi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle