Kripto Para

Kripto fonlarındaki para çıkışı 6. haftaya girdi!

  Kripto para piyasalarında iyimserlik artarken fonlardaki para çıkışı devam ediyor. Haftalık yayımlanan CoinShares verilerine göre bu hafta Bitcoin fonlarından 11,5 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti.

  Kripto para piyasalarında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) borç tavanı limiti uzlaşısı ardından iyimserlik arttı. Artan bu iyimserlikle en büyük kripto para biriminde güçlü alım görüldü. Artan iyimserlik etkisiyle Bitcoin (BTC) fiyatı 27 bin doları aşarken CoinShares tarafından paylaşılan veriler kafa karıştırdı. CoinShares verileri, kripto fonlarındaki para çıkışının üst üste altıncı haftaya ulaştığını söylüyor!

  Bitcoin Fonlarındaki Para Çıkışı Altı Haftadır Sürüyor

  CoinShares haftalık bülteninde Bitcoin fonlarındaki yatırımcı pozisyon değişimleri ortaya kondu. Veriler, üst üste para çıkışı gerçekleşen 5 haftanın ardından altıncı haftada da fon kaybı yaşandığı görüldü.

  Bitcoin fonlarındaki para çıkışı rakamlara 11,5 milyon dolar olarak yansıdı. Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) fonlarında ise nispeten düşük bir miktar çıkış gerçekleşti.

  Bitcoin Short Pozisyonlar Korunuyor

  Bitcoin short pozisyonlar ise yılbaşından bu yana yatırımcıların koruduğu pozisyonlar arasında gösteriliyor. Geçtiğimiz hafta 10,9 milyon dolarlık short Bitcoin fonlarından çıkış gerçekleşirken, yılbaşından bu yana net short Bitcoin pozisyonları 73 milyon dolar düzeylerinde seyrediyor.

  Yılın ilk gününden bugüne Bitcoin’e yapılan yatırımlar eksi 78 milyon dolar düzeylerinde seyrediyor. Bu iki veri ise yatırımcıların, yatırımcıların yılın başından bu yana ağırlıklı olarak düşüş beklediğini ortaya koyuyor.

  En Çok Çıkışta Liste Başı ABD!

  Ülke bazında veriler incelendiğinde ise en çok çıkış yaşanan ülke Amerika Birleşik Devletleri (ABD) oldu. Geçtiğimiz hafta 10,8 milyon dolarlık net çıkış yaşanan ABD’yi 9,5 milyon dolarlık net çıkışla Almanya takip etti. 8 milyon dolarlık para çıkışı gerçekleşen İsviçre ise listede üçüncü sırada yer aldı.

  Dijital ürünlerin toplam değeri ise rakamlara 34 milyar 65 milyon dolar olarak yansıdı. Bu rakamın ise 22 milyar 738 milyon dolarlık kısmını Grayscale şirketi oluşturuyor. CoinShares’in Bitcoin fonu ise 1,75 milyar dolar ile Grayscale’i takip ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle