Kripto Para

GameStop sattı, IMX fiyatı yerle bir oldu!

  2021 yılının başlarında küresel anlamda popüler bir hale gelen ABD merkezli dev video oyun ve elektronik şirketi GameStop, Immutable X ile kurduğu ortaklık sonucu milyonlarca IMX token’ı hibe olarak almıştı. GameStop bu token’ların bir kısmını sattı, satış sonrası IMX token fiyatında sert düşüş yaşandı.

  2021 yılının başlarında Reddit’te bir araya gelen WallStreetBets oluşumu, analizleri ve piyasa trendlerini göz ardı ederek belirledikleri bir varlığa “çılgınca” yatırım yapmaya başladı. Bu yatırımlardan gümüş ve Dogecoin (DOGE) gibi varlıklar payını almayı başarırken, oluşum en çok da GameStop hisselerine etki etti. WallStreetBets’in devasa yatırımları ile hızla değerlenen GameStop hisselerinden sonra ABD merkezli dev video oyun ve elektronik şirketi GameStop da küresel bir marka haline geldi. GameStop, bu kez de yaptığı token satışı ile kripto para piyasasında etkili oldu.

  Anlaşma Sonrası 39 Milyon IMX Hibe Edildi

  GameStop şirketi, geçtiğimiz dönemlerde kendi NFT (non fungible token) pazaryerini kurmak için Immutable X ile bir ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından GameStop, anlaşmanın bir parçası olarak Immutable X’in geliştiricisinden 50 milyon dolarlık IMX Token hibesi alacaktı. Daha sonra gelen açıklamada, Immutable X’in GameStop için 150 milyon dolara kadar IMX Token sağlayacağı belirtildi. GameStop daha sonra 4 gün içinde 39 milyonun üzerinde IMX hibesi aldı.

  GameStop 15 Milyon IMX Token Sattı

  Etherscan üzerindeki işlem kayıtlarına bakıldığında, GameStop’un 39 milyonun üzerinde IMX aldığı görülüyor. Verilere göre şirket, bu token’ların 15 milyonunu halihazırda sattı. Kayıtlarda Binance, OKX ve Huobi borsalarına 45 milyon dolar değerinde IMX Token taşındığı görüldü. 45 milyon değerindeki 15 milyon IMX Token’ı, dolaşımdaki 225 milyonluk arzın yaklaşık %6,5’ine denk geliyor. GameStop’un 15 milyon token’ı borsalarda satmaya başlaması ile birlikte IMX Token fiyatında da düşüşler başladı.

  GameStop Satışlarıyla Birlikte IMX Fiyatında Düşüş Başladı

  GameStop ile Immutable X arasındaki anlaşmanın duyurulması ile birlikte IMX Token fiyatı da 4,3 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak satışların başladığının ortaya çıkmasıyla birlikte %36 oranında bir düşüşle IMX Token fiyatında 2,75 dolar seviyesi görüldü. GameStop’un satışlara devam etmesi durumunda IMX Token fiyatının nasıl etkileneceği merak konusu. Immutable X, Ethereum (ETH) için “gas fee” olmadan hızlı işlem yapmaya olanak tanıyan bir ikinci katman NFT protokolü olarak hizmet veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle