Kriptopara

Dogecoin Yorum 2021: DOGE Ne Olur? Elon Musk Gazı Bitti mi?

  Köpek akımı kripto para birimlerine yatırımı tercih edenlerin yakın takibindeki Dogecoin son haftalarda hareketli bir gündem yaşıyor. Fiyata ilişkin gelişmeler devam ettikçe yatırımcılar Dogecoin için gelen analist yorumlarını merak ediyorlar. Bu yazımızda Dogecoin 2021 yorumları hakkında bilgileri, Dogecoin fiyatı ne olur ve Elon Musk gazı bitti mi sorularının yanıtlarını analistlerin düşüncelerini baz alarak sunmaya çalışacağız.

  Dogecoin Yorum 2021

  Dogecoin geleceği 2021 ve 2022 özellikle yakın gelecek için yorum yapan analistler Dogecoin’in değer kazanımı yapabileceği yönünde ifadeler kullandılar. Ancak bu artışın Elon Musk desteğine bağlı gerçekleşmeyeceği belirtildi.

  Dogecoin’in Daymak markasına ait olan elektrikli araçlarda üretilmesi fikrinin ve 2021 sonunda beklenen BTC artış potansiyelinin, Dogecoin fiyat artış tahminlerinin temelinde yatan sebepler oldukları açıklandı. Daymak’ın üretilmesi planlanan “Spiritus“ adlı aracı park halindeyken güneş enerjisi ile BTC ve DOGE madenciliği yapabilecek. Hem bu güzel haberin hem de sene sonuna yönelik ralli beklentilerinin Doge geleceğini parlaklaştırabileceği belirtildi.

  DOGE Ne Olur?

  Analistler DOGE Coin’in 2021 senesinde ve 2023’te değer kazanabileceğini tahmin ediyorlar. Onun geleceğinde önemli olan detayların ise güncellemeler olduğunu açıklıyorlar. Dogecoin projesinin bir meme kripto para olarak kalmak yerine daha hızlı ve düşük işlem ücretli bir modele geçişi tercih etmesinin, onun geleceğini de güçlendirebileceğini belirtiler.

  Elon Musk Gazı Bitti mi?

  Uzman analistlere göre Elon Musk artık piyasa üzerinde eskisinden çok daha az etkili. Çünkü Dogecoin’i ve SHIB’i konu aldığı son paylaşımlar ardından iki kripto para biriminin fiyatlarında da herhangi bir artış tepkisi oluşmadı. Elon Musk son olarak Tesla araçlarının bir tarafından Shıba Inu köpeği koyup, diğer tarafından Dogecoin çıkarabileceğini ifade eden esprili bir paylaşım ile fiyatları yükseltmeye çalıştı. Ancak aynı gün Dogecoin ve SHIB fiyatlarında %3 üzerinde değer kaybı oluştu. Bu duruma bakınca Elon Musk’ın Doge üzerindeki gazının bittiğini söyleyebiliriz. Yine de gelecekte bu etki değişebilir.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  DOGE Grafik Analiz Yorumu

  Dogecoin grafik analizi yapan anonim analistler, ilk olarak 11 Haziran 2021’den itibaren bir inceleme gerçekleştirdiklerini açıklıyorlar. Analistler Haziran’da Dogecoin grafiğinde ikili dip şeklini saptadıklarını açıkladılar. Bitcoin’in değer kaybına Haziran sonunda devam etmesi halinde Dogecoin’inde güç kaybedebileceğini ifade ettiler. Bu sırada Dogecoin için spotlu alımdan söz ettiler.

  Temmuz ayına gelindiğinde ise anonim analistler, 12 Temmuzdan itibaren grafiği analiz etmeye başladılar. Anonim analistler, ilerleyen günlerde kısa süreli değer kazanımının gelebileceğini ancak ardından 14 Temmuz’da değer kaybının hakim olabileceğini belirttiler. Analistlere göre 14 Temmuzdan itibaren grafikteki önemli direnç noktası 0.25 dolar oldu. Analistlere göre, eğer DOGE, 0.25 doları kırabilirse Ağustos için iyi bir yükselişi başlatmak üzere hareket geçebilir. H1 alanı olarak tanımlanan 0.23 dolarlık fiyat üzerinden boğa bayrağı oluşumunu işaret ettiler. Ancak bu alan yükseliş oluşmazsa alt alanın desteği 0.15 dolara kadar düşüş bekliyorlar.

  Analistlerden DOGE Tahminleri

  Dogecoin fiyat tahminlerini yapan analist gruplar arasında Coinbase Pro’nun analist grubu yer alıyor. Coinbase Pro analistleri Dogecoin’in 2021 senesi içinde 0.43 dolar seviyesini tekrar test edebileceğini ve değer kazanımına gidebileceğini açıkladılar. Ancak bu durumun Bitcoin artışı ile birlikte gerçekleşebileceğini ve Elon Musk desteğinin artış yolunda Bitcoin’in piyasa etkilerinin bir nebze gerisinde kaldığını belirttiler.

  Dogecoin hakkında geleceğe yönelik fiyat tahmini veren bir diğer analist ise John Isige oldu. John Isige, Dogecoin’in 2021 sene sonunda 0.45 dolardan fiyatlanabileceğini belirtti. Analistin tahminlerine göre Dogecoin 2022 senesi ikinci yarısı içinde ise 0.6 dolar seviyesinden fiyatlanabilir.

  Diğer yandan DigitalCoin Price analistleri de Dogecoin için 2021 ve 2023 senelerine yönelik fiyat tahminlerini gerçekleştirdiler. Uzman analist topluluk Dogecoin’in 2021 sene sonunda 0.82 dolardan fiyatlanabileceğini öne sürerek yüksek bir tahmin yaptı. 2023 senesinde ise Dogecoin fiyatının 1.75 dolardan fiyatlanabileceğini düşünüyorlar.

  Sonuç Olarak

  Dogecoin, 2021 ve 2023’te değerlenmesi beklenen kripto paralar arasında yer alıyor. Diğer yandan analistler Elon Musk’ın Dogecoin fiyatları üzerinde etki yaratma potansiyelinin düştüğünü belirtiyorlar. Artış yönündeki tahminlerini tamamen piyasaya dair beklentileri üzerinden yapıyorlar. Elon Musk ile 2021 yılında yüksek spekülasyona uğrayan DOGE, gelecekte onun etkisinden kurtulacak gibi duruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle