Kripto Para

DOGE Kurucusu Twitter Konusunda Elon Musk’a Tepkili 

  Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Marcus, sık sık tepki gösterdiği Elon Musk’a bir kez daha çattı. Marcus bu sefer ünlü milyarder’in Twitter hesap doğrulaması için aylık 8 dolar ücret istemesine tepki gösterdi…

  Sosyal medyada ve aynı zamanda kripto para topluluğunun gündeminde Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması konuşuluyor. Kripto paralara yakınlığı ile bilinen ünlü milyarder, 44 milyar dolar ödeme yaparak sosyal medya devi Twitter’ı satın aldı. Bu gelişme uzun süre tartışılırken, Elon Musk sosyal medya uygulamasında yapılacak bazı değişiklikler hakkında duyuru yaptı. 

  Elon Musk, Twitter’da mavi tık olarak bilinen hesap doğrulama özelliğini aylık 8 dolar ücretle tüm kullanıcılara açtığını duyurdu. Bu fikir pek çok kişiyi sevindirirken bazı grupların da tepkisini çekti. Dogecoin kurucu ortağı Billy Marcus da Elon Musk’ı eleştiren ünlü isimler arasında yer aldı. Marcus, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda neden bu fikre sıcak bakmadığını dile getirdi. 

  “Çözmeye Çalıştığı Bir Sorun Yok”

  DOGE kurucu ortağı Marcus, son paylaşımında bu konuda gözlemlediği yorumlara bakarak, bu fikrin doğru olmadığını söyledi. Billy Markus, bu değişikliğin herhangi bir sorun çözmediğini hatırlattı: “Açık konuşacağım, bu uygulama hakkında duyduklarıma dayanarak doğrulama özelliği için 8 doların iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Çözmeye çalıştığı herhangi bir sorunu çözdüğünü düşünmüyorum.”

  “Farklı Bir İşaret Olmalı”

  Sosyal medyadaki “mavi tik” tartışmalarına dahil olan Billy Marcus, ücretli aboneliğin kötü bir sistem olmadığını dile getirirken açıklamalarını şu şekilde detaylandırdı: “Ücretli bir abone olduğunuzu gösteren bir sembolün kötü bir fikir olduğunu söylemiyorum, doğrulama ile ücretli bir abone olmayı birbirine karıştırmanın akıllıca olmadığını söylüyorum. Uygulanacaksa, doğrulama onay işaretinden farklı bir işaret olmalı ve gösterilmesi isteğe bağlı olmalıdır.”

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlerden Billy Marcus, Twitter’da bu tarz değişikliklerin hızlı biçimde hayata geçirilmesini tehlikeli olarak nitelendirildi. Eğer bu konuda sağlam adımlar atılmazsa, Twitter için ölümcül bir yıkım gerçekleşebilir. Marcus, bu ifadelerine ABD haber paylaşım sitesi Digg’i örnek gösterdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle