Kripto Para

DOGE fiyatında BTC etkisi: Analistten “tehlikeli bölge” uyarısı!

  Kripto para piyasasındaki genel trende uygun olarak uzun bir süredir düşüş eğiliminde seyreden meme token’lardan biri olan Dogecoin’in (DOGE) teknik verileri, analistlere göre tehlikeli sinyalleri işaret ediyor. Analistler, işaret ettikleri kritik seviyenin korunamaması durumunda düşüşün derinleşebileceğini belirtiyor.

  En büyük meme token olma özelliğini taşıyan Dogecoin (DOGE), Mayıs 2021’de ATH belirlemiş olmasına rağmen piyasa trendlerine uyarak Kasım 2021’den bu yana düşüş eğilimde seyrediyor. Zaman zaman yukarı yönlü ataklarla çift haneli artışlar gören Dogecoin, geçtiğimiz ay 0,059 dolardan yaklaşık %50’lik artışla 0,087 dolara kadar sıçradı. Ancak geçen zamanda birçok değişiklik yaşandı ve birçok analist, Dogecoin’in, şimdilerde oldukça “tehlikeli sularda” olduğunu ifade ediyor. Analistlere göre Dogecoin’deki kritik bölge korunamazsa düşüşler derinleşebilir.

  Köpek Temalı Coin’lerde BTC Etkisi

  Analistler, Dogecoin’in olası yükselişleri ya da olası düşüşleri için ilk etapta Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerinin takip edilmesi gerektiğini belirtiyor. Zira analistlere göre Bitcoin’deki fiyat hareketlerinin altcoinler üzerindeki etkileri, özellikle de Dogecoin ve benzeri köpek temalı şaka coin’ler üzerinde etkisini gösterebiliyor. Örneğin Bitcoin’in 25 bin dolara doğru hızla hareket ettiği Ağustos ayı ortasında benzer bir yükseliş de Dogecoin’den gelmişti. Bu nedenle analistler, Bitcoin’deki direnç ve destek noktaları üzerinden şimdi Dogecoin’i değerlendiriyor.

  Dogecoin’de Kritik Seviyeler

  Dogecoin 0,06147 dolar seviyesinde hareket ederken, Temmuz ayından bu yana talep bölgesine olan yakınlığını koruyor. Analistler, fiyat hareketlerine bakıldığında 0,07 dolara doğru bir rallinin gelmesinin makul olabileceğini, diğer taraftan 0,06 dolara doğru bir düşüşün de mümkün olabileceğini belirtiyor. Bu noktada analistler, 0,057 doların altının görülmediği sürece yukarı yönlü hareket eğiliminin daha ağır bastığını da öne sürüyor. Bu noktada analistler, Dogecoin’in Temmuz ve Ağustos’un büyük kısmında 0,063 dolar ile 0,07 dolar arasında konsolide olduğunu hatırlatıyor.

  DOGE Fiyatında BTC Etkisi

  Analistler, tek başına Dogecoin’in fiyat hareketlerinin yanı sıra Bitcoin fiyat hareketlerini de olası senaryolarda harmanlıyor. Bu noktada analistler, Bitcoin’de 20 bin 400 dolar ile 20 bin 800 dolar arasındaki bölgede güçlü bir direnç bulunduğunu belirtiyor. Analistlere göre bu direncin aşılması Dogecoin’in yukarı yönlü atağa geçmesini, dirençteki bir reddedilmenin de Dogecoin’de aşağı yönlü bir atağın gerçekleşmesini muhtemel olarak değerlendiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle