Kripto Para

Coinbase CEO’su ABD senatörlerine seslendi: Yapmayın!

  ABD, ilerleyen günlerde kripto paralardan alınması gündeme getirilen vergilerle yapılacak olan altyapı çalışmalarını tartışmaya sunacak. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında bu yasa tasarısının kripto paraları ilgilendiren kısımlarının değiştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

  Kripto paralar konusunda henüz ortaya net bir tavır koymayan ABD’de son günlerde kripto para alanına düzenleme getirilmesi konusunda sık sık çağrılar yapılmaya başladı. ABD’de şimdilerde gündem, kripto para alanına getirilmesi istenen düzenlemeler ile yatırımcıların daha fazla korunması. Öte yandan altyapı çalışmaları için kripto paraları vergilendirme konusu da kısa süre önce ABD’de gündeme gelmişti. İlerleyen günlerde tartışmaya açılacak olan yasa tasarısı ile ilgili olarak Coinbase CEO’su Brian Armstrong açıklamalarda bulundu.

  Armstrong Yasa Tasarısının Değiştirilmesini Talep Ediyor

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. ABD’de ilerleyen günlerde tartışmaya açılacak olan altyapı çalışmalarıyla ilgili yasa tasarısını değerlendiren Armstrong, aracı kurumlara ciddi yükler bindirileceği için bu tasarıdaki kripto paralar ile ilgili olan maddelerin büyük bölümünün değişmesi gerektiğini savundu.

  Brian Armstrong’un Açıklamaları

  Ünlü CEO Armstrong’un Twitter üzerinden konuya ilişkin yaptığı açıklamalar şöyle:

  “Altyapı yasa teklifiyle ilgili konuları takip ettiyseniz, dijital varlıklarla ilgili olarak da alelacele hazırlanmış bir madde olduğunu da görürsünüz. Bu maddenin, ABD’deki kripto endüstrisine derin bir şekilde olumsuz bir etkisi olabilir ve inovasyonları denizaşırı bölgelere itebilir.

  Coinbase, finansal hizmetler endüstrisinin geri kalanında olduğu gibi müşterilerinin vergi yükümlülüklerini yerine getirmekten mutluluk duyacaktır. Biz zaten bunu yıllardır yapmaktayız ve daha fazla vergi formu basmak güzel bir fikir. Ancak yasa tasarısında ‘brokerlar’ dijital varlık transferini yapan herkesi içine alacak şekilde tanımlanmıyor.

  Bunun anlamı, ekosistemdeki herkesin bir ‘aracı kurum’ olarak görülecek olmasıdı. Yani madenciler, akıllı kontratlar, doğrulayıcılar, açık kaynaklı geliştiriciler vs. Bu da çok ciddi raporlama yükümlülüklerini getirecektir.”

  Armstrong Politika Yapıcılara Seslendi

  Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Brian Armstrong, açıklamalarını politika yapıcılarına seslenerek noktaladı. Armstrong, tüm senatörlerden kripto para kullanıcılarını kapsamlı bir şekilde incelenmesini isteyen söz konusu kuralların da kaldırılmasını istediklerini dile getirdi. Armstrong, bu konuda seçilmiş olan temsilcilerin desteğinin gerektiğini de sözlerine ekledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle