Kripto Para

Dev anket yayınlandı! Kripto para ne kadar kabul görüyor?

  Kripto paraların benimsenmesi ve yaygınlaşması gün geçtikçe hızla artış gösteriyor. Kripto paralar fiyat yükselişinden ya da düşüşünden bağımsız olarak, dünyada artık birçok kişi tarafından biliniyor. Skrill tarafından yapılan bir anket de kripto paraların ne kadar yaygın hale geldiğini ortaya koyuyor.

  Bitcoin (BTC), 2009 yılından bu yana piyasaya liderlik ediyor. Bitcoin’in ortaya çıkışından sonra oluşan kripto para piyasalarının bu nedenle toplamda 12 yıllık bir ömrü var. Ancak kripto para piyasası 12 yıl gibi bir sürede, finans sektöründe hiç beklenmedik seviyelere ulaşmayı başardı. Bu da birçok faktörü etkisini göstermiş olsa da 2021 yılında yaşanan boğa koşusunun da etkisi oldukça büyük. Skrill tarafından yapılan bir anket, kripto paraların dünyada ne kadar yaygın hale geldiğini gösteriyor.

  Ankete 6 Ülkeden 8 Bin 111 Kişi Katıldı

  Özellikle PayPal gibi ödeme platformlarının kripto para sektörüne adım atmasıyla birlikte kripto paralardaki gelişme ve kripto paraların kabulü beklenenden daha hızlı şekilde arttı. Paysafe’in bir kolu olarak nitelendirilen Skrill tarafından yapılan bir çalışma, kripto paraların tüketiciler tarafından kabul edilme seviyesinin %38’lere ulaştığını gösterdi. Skrill tarafından yapılan ankete ABD, Kanada, İtalya, Almanya, Avusturya ve Bulgaristan’dan 8 bin 111 kişi katıldı.

  Ana Akımın Kripto Paralarda Etkisi

  Mart ve Nisan ayları arasında gerçekleştirilen Skrill anketine dahil olan katılımcıların %84’ü, kripto paralardan en az 1 tanesini duyduğunu belirtti. Bu sonuç, kripto paraların ana akımda yer almaya başlamasının etkilerini gözler önüne seriyor. Öte yandan katılımcıların %64’lük bölümü ise Bitcoin’i duyduğunu ifade etti. Bu da Bitcoin’in popülaritesini ve sektörde lider olduğunu gösteriyor.

  Skrill anket sonuçlarına göre Bitcoin’den sonra katılımcıların en çok tanıdığı kripto para biriminin %31 ile Bitcoin Cash (BCH) olduğu görüldü. BCH’nin ardından ise sırasıyla %22’lik oranla 3. sırada Ethereum (ETH) ve %19’luk oranla 4. sırada Litecoin (LTC) geliyor.

  Kripto Paralar İle Harcamalar

  Paysafe 2021 yılının ilk çeyreğinde, kripto para borsası Coinbase ile birlikte ortaklaşa bir kripto para hizmeti sunmaya başlamıştı. Paysafe kripto paraların tüketim toplumlarına hizmet edebileceğini düşünüyor. Ankete göre tüketicilerin %38’i kripto paraları harcamalar için kullandığını beyan etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle