Kripto Para

DeFi yatırımcılarını buz kesti! SEC LBRY aleyhinde dava açtı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para dünyasının yakından takip ettiği kurumların başında geliyor. Ripple şirketi aleyhinde açtığı davadan sonra dikkat çeken SEC bu sefer de LBRY için dava açtı…

  Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden Ripple aleyhinde kayıtsız XRP token satışı sebebi ile dava açan SEC yeni hamlesiyle dikkat çekti. Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı bir başka blok zinciri firması LBRY de tıpkı Ripple gibi menkul kıymet satışından davalık oldu. SEC avukatları, LBRY şirketinin piyasada kayıt dışı kripto para satışı yaptığını öne sürüyor.

  SEC Müdahaleleri Başladı

  DeFi dünyasının önde gelen platformlarından LBRY davalık oldu. SEC avukatları, şirketin 2016 yılından bu yana kripto para yatırımcılarına kayıtsız menkul kıymet sattığını iddia etti. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu hamle DeFi projelerine yatırım yapan kullanıcıları da endişe içinde bıraktı. Mahkeme kayıtlarına göre kişiden kişiye içerik dağıtım ağı olan LBRY, milyonlarca dolarlık kayıtsız menkul kıymet satma suçundan hakim karşısına çıkacak.

  DeFi platformu LBRY’nin 2016 yılından bu yana kripto para yatırımcılarına kayıt dışı menkul kıymet sattığı iddia edildi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından geçici tedbir kararının alınması talep edildi. Buna gerekçe olarak da daha fazla haksız kazanç elde edilmemesi için bir an önce harekete geçilmesi istendi.

  SEC Davasına İlk Yanıtlar Geldi 

  SEC avukatları, menkul kıymetler, LBRY’nin ürün geliştirmesi ve işlerin fonlanması amacıyla kripto para yatırımcılarına LBRY Credits (LBC) adı altında satış yapıldığını öne sürdü. Kripto para dünyasında dikkat çeken LBRY, katılımcıların ceza alma korkusu yaşamadan içerik paylaşabildikleri açık kaynaklı bir prtokol olarak görüşüyor

  LBRY CEO’su Jeremy Kauffman, kripto para sektörünün bu davalar ile risk altına sokulmak istendiğini iddia ederek SEC’e karşı şu açıklamada bulundu: “LBRY hakkında yapılan suçlamalar yeniliği, erişilebilirliği ve yaratıcılığı engelleyen eski tarz bir ekonomi görüşünü yansıtıyor. SEC’nin bu hamlesiyle çoğu blok zinciri token’larının menkul kıymet sayılması ve endüstride belirsizlik ve kafa karışıklığı yaratılması amaçlanıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle