Kripto Para

72 milyon dolarlık CAKE token yakıldı! Rekor yükseliş geldi

  Kripto para sektöründe büyük ilgi gören merkeziyetsiz bir borsa olan PancakeSwap’ın yerel tokeni CAKE yakımı gerçekleşti. Platformun oylamasından sonra yakım kararı alındı ve CAKE fiyatı yüzde 15’ten fazla yükseliş yaşadı…

  Merkeziyetsiz borsa (DEX) olarak kripto para sektöründe faaliyetlerini sürdüren PancakeSwap’ın yerel tokeni CAKE için yakım kararı alındı. Platformun 72 milyon dolarlık CAKE token yakım kararını almasından sonra kripto para biriminin fiyatında hızlı yükseliş görüldü.

  En son 30 Nisan tarihinde 47 dolarlık seviye ile tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşan CAKE, daha sonra piyasadaki düşüş trendinin kurbanı olmuştu. Kripto paranın fiyatı 72 milyon dolarlık yakım kararından sonra yüzde 15’in üzerinde değer kazandı. Bu yükseliş, 23 Haziran tarihinden bu yana CAKE tokende günlük bazda görülen en büyük değer artışı olarak kayıtlara geçti.

  CAKE Token Yakım İşlemi 

  PancakeSwap borsa ekibi, kripto para piyasasından 1.7 milyon dolarlık CAKE alındığını açıkladı. Bilindiği üzere token yakımı, kripto para piyasalarında çok fazla sıklıkla görülmüyor. Fakat ortak karar alındıktan sonra yapılan bu hamleler, o kripto para biriminin arzı azaldığı için fiyatını arttırabiliyor.

  Pancake geliştirici ekibi, yeni token üretme ve bunları arza ekleme durumlarıyla da gündeme geldi. Kripto para dünyasının önde gelen merkeziyetsiz borsalarından biri olan PancakeSwap, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde çalışıyor. Borsa, merkeziyetsiz bir şekilde kripto para işlemi yapmaya izin vermenin yanı sıra kullanıcıların sahip olduğu tokenleri de saklama hizmeti sunuyor.

  Toplam İşlem Sayısında Ethereum’u 5’e Katladı

  BSC ağında çalışan borsa, kullanıcıların kripto para işlemlerinde büyük kolaylıklar sağlıyor. Token saklama hizmeti de veren PancakeSwap en son 23 Nisan tarihinde BSC’deki toplam işlem sayısını artırmasıyla dikkat çekti. Bu tarihte BSC’deki toplam işlem sayısı, borsanın gün içinde BSC işlemlerinin yüzde 20’sinden fazlasını oluşturan Ethereum’unkinin 5 katına çıkarmayı başarmıştı. Bu gelişmeler CAKE tokenin fiyatına da olumu etki ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle