Kripto Para

DeFi sektöründe olumsuz haberler artıyor

  Ünlü girişimci ve Block.One CEO’su Brendan Blumer, DeFi sektörü ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. DeFi sektöründeki merkezsiz finans protokolleri ile ilgili eleştirilerini açıklayan Blumer, dolandırıcılık olaylarının artmasına dikkat çekti.

  Açık kaynaklı yazılım ve blockchain protokolü olan EOS.IO’nun geliştirme ekibi olan Block.One’ın CEO’su Brendan Blumer DeFi sektörüne yaptığı eleştiriler ile yatırımcıları şaşırttı. DeFi sektörünün yavaş yavaş geleneksel finansal sistemleri geride bırakacağına tam inancı olduğunu açıklayan ünlü CEO, bu başarının tüm DeFi projeleri için geçerli olmadığını belirtti. Blockchain protokolü geliştirme ekibinin yönetimini gerçekleştiren Blumer buna rağmen DeFi sektörünün şuan içinde bulunduğu durum ile ilgili olumsuz yorumlarda bulundu.

  Brendan Blumer DeFi protokollerinin KYC yapamama özelliğinden bahsetti. Bu durumun son dönemlerde dolandırıcılara kolaylık sağladığının altını çizen Blumer, protokollerin kötü bir sona gittiğini belirtti. Blumer açıklamalarında çözüm önerisinde de bulundu. ProFi protokollerini örnek veren Blumer, Profi protokollerinin regülasyonlara tam uyumlu olduğunu ve buna geçilmesi gerektiğini açıkladı.

  Daniel Larimer’den eleştirilere yanıt geldi

  Block.One CEO’su Brendan Blumer’ın DeFi sektörü ve merkezsiz protokollerle ilgili eleştirilerine şirketin eski CTO’su Daniel Larimer’den yanıt geldi. Daniel Larimer DeFi sektörünün asıl amacı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, Blumer’in eleştirilerine karşı çıktı.

  Daniel Larimer DeFi sektörünün asıl amacının insanların ekonomik güçlerini arttırmak olduğunun altını çizdi. DeFi protokollerinin ayrıcalıklara sahip sınıfın geride kalmasını sağladığını belirten eski CTO, Blumer’in Profi önerisine de karşı çıktı. Daniel Larimer gerçek DeFi projelerinin hiçbir merkezi aracıya ihtiyaç duymayacağını belirtti. Brendan Blumer ve Daniel Larimer’in çok eskiden bu yana aralarının bozuk olduğu biliniyor. Bu nedenle Blumer’dan yeni yanıt gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

  DeFi sektöründeki olumsuz haberler artışa geçti

  Brendan Blumer’ın eleştirilerine karşı yanıt gelmiş olsa dahi DeFi sektöründeki dolandırıcılık olaylarının son dönemlerde artış gösterdiği biliniyor. DeFi sektöründeki projelerin popülerliği artmakla beraber sektörden gelen olumsuz haberler de artışa geçti. Geçtiğimiz günlerde Turtledex DEX platformunda gerçekleştirilen rug pull, binlerce kullanıcının dolandırılmasına neden olmuştu. Yaklaşık 2.5 milyon dolarlık kayıp oluştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle