Kripto Para

Elon Musk “DOGE” paylaşımı ile yine sahnede!

  2021 yılına Dogecoin (DOGE) paylaşımları ile damga vuran ve kendisini “Dogefather” ilan eden Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir kez daha Dogecoin paylaşımlarıyla Twitter sahnesine çıktı. Elon Musk, Dogecoin’in yeniden yükselişe geçeceğine ilişkin bir paylaşımda bulundu.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında Dogecoin (DOGE) ile ilgili birçok Twitter paylaşımı yaptı. Kendisini “Dogefather” ilan eden Musk, bu paylaşımları ile Dogecoin’in çok geniş kitleler tarafından tanınmasına ve DOGE’un ciddi şekilde yükselmesine katkı sağladı. 8 Mayıs tarihinde TV’de SNL Show programına çıkarak Dogecoin’de rekor fiyat görülmesine zemin oluşturan Musk, uzun bir aradan sonra bir kez daha Dogecoin’de yükseliş görüleceğine dair bir Twitter paylaşımında bulundu.

  Dogecoin Rekor Seviyesinden Çok Uzakta

  Elon Musk SNL Show programına çıktığında, yayında alaycı açıklamalarda bulunmuştu. Aynı gün Dogecoin 0,7 dolar seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Ancak o tarihten itibaren Dogecoin bir daha bu fiyat seviyelerini göremedi. Bu süreçte Dogecoin’in 1 dolar seviyesine ulaşacağına ilişkin DOGE topluluğunda bir umut ve inanç oluşmuştu. Ancak DOGE’un ilerleyişi, bu umutların da azalmasına ve hatta birçok yatırımcıda bitmesine neden olmuştu. Bir süredir kendisi ile özdeşleşen DOGE paylaşımları yapmayan Musk, topluluğu yeniden umutlandıracak bir paylaşımda bulundu.

  Bitcoin’deki Yükseliş, Dogecoin’e de Yansıdı

  Kripto para piyasalarında Kasım ayından bu yana ciddi bir düşüş eğilimi görülüyor ve hissediliyordu. Bunda, Bitcoin’in (BTC) sert fiyat düşüşleri etkisini hissettiriyordu. Ancak BTC, son düşüşlerin ardından gördüğü seviyelerden yaklaşık 11 bin dolar seviyesinde artış gösterdi. Bu yükseliş de haliyle kripto para piyasalarına yansıdı. Dogecoin de bu yükseliş ortamında dipten dönüş yaparak toparlanmaya başladı. Elon Musk da dipten dönen Dogecoin’in ardından yine esprili bir DOGE paylaşımı yaptı.

  “Sonunda Bu Noktaya Geldi”

  Elon Musk’ın esprili paylaşımında, en altta Musk’ın kendisi olacak şekilde Dogecoin’de etkili olabilecek isimlerin üst üste Dogecoin köpeğini havaya kaldırdıkları görülüyor. Musk bu paylaşımına “Sonunda bu noktaya geldi…” notunu düştü. Yani Elon Musk, paylaşımı ile Dogecoin’in artık yükselişlerine devam edeceğini ima etti. Ancak bu, Dogecoin’in kesin olarak yükselişe geçeceği anlamına gelmiyor, bu nedenle de yatırımcıların olası yatırımlarda dikkatli olması gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle