Kripto Para

DeFi hakkında Pantera Capital yöneticisinden açıklama

  Pantera Capital Management LP’de Yatırım Ortaklarından Sorumlu Başkan Joey Krug, DeFi projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Krug, DeFi’nin finansın geleceği olduğuna inanıyor…

  Pantera Blockchain Letter’ın güncel sayısında açıklamalarına yer verilen Başkan Joey Krug, gündemine DeFi projelerinin geleceğini aldı. GameStop destanından ve vurguladığı sorunların merkezi olmayan finans (DeFi) tarafından nasıl çözüldüğünden bahseden başlan şunları söyledi: “DeFi ile ilgili harika olan şey, küresel olması, nispeten düşük ücretlere (Ethereum ölçeklendikten sonra), herkes için şeffaf adil kurallara sahip olmasıdır. Hileli sistemden kurtulur ve hile yapılamayan ortak bir kamu altyapısı ile değiştirilir.”

  DeFi projelerinde komisyoncuların teminat gereksinimlerini karşılamayacağını çünkü bekçi komisyoncu olmadığını vurgulayan Krug şunları ekledi: “Takas odası sadece akıllı bir sözleşmedir. Her şey otomatik olduğundan ve akıllı sözleşmelerle gerçekleştiğinden, bir ticaret ya olur ya da olmaz. İşleminiz Ethereum’da onaylandıktan sonra, nihaidir ve işte bu kadar. Ve bu sistemler küresel olduğundan, bunlara dünyanın her yerinden herkes erişebilir.”

  Finansın Geleceği DeFi Sektörü

  DeFi projelerinin finans sektörünün tek geleceği olduğuna dikkat çeken Pantera Capital yöneticisinin bu açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu. Kendi ticaret geçmişinden örnek veren Krug şunları aktardı: “Ethereum’da token olan bir kripto para birimim vardı. ABD piyasasında işlem yapmayan bir borsadan kripto para birimi almak için OTC’ye göndermek için dolara ihtiyacım vardı. Merkezi olmayan bir borsa toplayıcı kullandım.”

  Kripto para sektöründe siparişinizi düzinelerce merkezi olmayan token değişimine yönlendiren ve size en iyi fiyatı veren siteyi kullandığını söyleyen yönetici açıklamalarına şunları ekledi: “Bu ilk token’ı USDC için takas ettim. Aldığım fiyat, herhangi bir OTC masasının aynı ticaret için bana verdiği fiyattan daha iyiydi.”

  DeFi Projelerinin Önemi

  Krug, finans sektöründeki geleceğe yönelik açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “Normalde, önce onu merkezi bir borsaya göndermem, bir süre beklemem, takas etmem ve USDC’yi geri çekmem gerekirdi ki bu genellikle biraz geri gelir. USDC’ye sahip olduğumda, USDC’yi bir OTC masasına gönderdim. OTC masası bana yeni token’ı satın aldı ve birkaç saat sonra bu blok zinciri için cüzdanıma gönderdi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle