Kripto Para

ATOM coin güncellemesi ve yenilikleri duyuruldu

  Kripto para dünyasının son dönemdeki popüler isimlerinden Cosmos (ATOM) yeni hamlesiyle gündeme geldi. ATOM uzun bir süredir beklenen “Inter-Blockchain Communication” standardı ile kripto para transferini kolaylaştıracak…

  Cosmos (ATOM) güncellemesi hakkında açıklama yapan geliştiriciler, son duyuruları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Cosmos, uzun zamandır beklenen “Inter-Blockchain Communication” standardını devreye aldı. IBC etkinleştirmesi sayesinde kripto para varlıkları bağımsız blok zincirleri arasında kolaylıkla aktarılabilecek.

  Blok zincir teknolojisi kullanıcılarının yakından takip ettiği Cosmos, blok zincirler arası iletişim protokolü olarak dikkat çekiyor. Cosmos, bu standardı etkin hale getirerek farklı ağların tokenlarını ve diğer verileri takas yapmayı kolaylaştıracak. Geliştiricilerin yaptığı duyurunun ardından kripto para topluluğunda geniş yankı bulan bu güncelleme ATOM fiyatına da olumlu yansıdı. 

  Cosmos Geliştiricileri IBC Duyurusunu Yaptı

  Kripto para kullanıcıları tarafından uzun bir süredir merakla beklenen Inter-Blockchain Communication (IBC) protokol transferleri Cosmos (ATOM) üzerinde etkin hale getirildi. Böylelikle ağ kullanıcılarının farklı merkezi olmayan ağlar arasında token transferi yapmalarına uygun ortam sağlandı. Konuyla ilgili duyuru metni yayınlayan Cosmos geliştiricileri şunları aktardı: 

  5 yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra, Inter Blockchain Communication, Cosmos Hub’da sunuluyor! Bu, IBC token transferlerini etkinleştiren zincirler arası iletişimi etkinleştirmenin ilk adımıdır. Bir zincirden diğerine fungible token’lar göndermenize olanak tanır.” Bu entegrasyon sayesinde artık IBC uyumlu blok zincirleri, tokenlarını Cosmos Hub’a gönderebilir. 

  NFT Altyapısını Destekliyor

  Yapılan açıklamada güncellemenin ardından sistemin hem NFT’leri (değiştirilemez varlıklar) hem de değiştirilebilir dijital varlıkları desteklediği açıklandı. Kripto para basınında geniş ses getiren bu gelişmenin NFT pazarına da olumlu etki edeceği düşünülüyor. Bu sistem, çok zincirli akıllı sözleşmeler oluşturmak ve mantığını farklı blok zincirleri arasında bölmek için kullanıcılara yeni fırsatlar sunuyor. 

  Cosmos geliştiricileri, Inter Blockchain Communication etkinleştirmesi hakkında yaptıkları açıklamada, token borsaları ve NFT pazarları gibi yenilikçi uygulamalar da ilgi çekeceğini düşünüyor. Ağ kullanıcıları bu protokol sayesinde, diğer blok zincirleri, popüler merkezi olmayan uygulamaları (dapps) birden çok zincire bölerek ölçeklendirme sorunlarından kurutulabilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle