Kripto Para

Coinbase hisselerinin fiyatı belli oldu

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, uzun bir süredir halka açılma hazırlıklarını sürdürüyor. ABD’nin teknoloji borsası Nasdaq’da listelenecek olan Coinbase borsasının hisse başı fiyatı belli oldu…

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Coinbase halka arzı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Kripto para basınının bir süredir incelediği Coinbase halka açılma sürecinde net bilgiler gelmeye başladı. Coinbase borsasının halka açılacağı ve Nasdaq borsasında listeleneceği haberi, kripto para basınının gündeminde epey yer almıştı. 

  Devler ligi olarak görülen ABD teknoloji şirketlerinin listelendiği Nasdaq, Coinbase borsasını da bünyesine katacak. Bu haberin etkisi ile rekor seviyelere tırmanan Bitcoin (BTC) dışında diğer kripto para birimlerinde de dikkat çekici yükselişler yaşandı. Kripto para borsalarının hisse senetleri gibi alıcı bulan BNB gibi borsaların yerel tokenları da rekor seviyelere ulaştı.

  Coinbase Hisse Fiyatı 

  Piyasadaki toplam hacmi bakımından dünyanın en büyük banka kuruluşlarını bile geride bırakması beklenen Coinbase hissesinin fiyatı uzun zamandır merak ediliyor. Finans dünyasının yakından takip ettiği bu konu hakkında ABD teknoloji borsası Nasdaq nihayet açıklama yaptı. Paylaşılan verilere göre Coinbase borsasının hisse başına 250 dolardan işleme açılacağı öğrenildi.

  Halka arz eden Coinbase kripto para borsasının tahmini olarak 266.2 milyon hissesi olduğu düşünülüyor. Bu durumda listeleme fiyatıyla 66.5 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile borsadan kendine yer bulacak Coinbase şimdiden yatırımcılarda büyük heyecan yarattı. Öte yandan dev kripto para borsasının, en az 100 milyar dolar piyasa değeri ile listeleneceği beklentisi de bu haberle suya düşmüş oldu.

  Nasdaq Borsasından Tahmini Değer Açıklaması

  Nasdaq tarafından açıklanan bu referans fiyatın, tahmini bir değer olduğunun altı çizildi. Kurum, bu fiyat üzerinde karar verirken kamuya açık olan bilgilerin ve piyasa duyarlılığının göz önünde bulundurulduğunu belirtti. Coinbase hisse başı değerinin, beklentilerden daha düşük gelmesi ise henüz kripto para piyasasında bir düşüş etkisi yaratmadı. Uzmanlar, önümüzdeki dönemde piyasanın yeniden fiyatlama yapmasını bekliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle