Kripto Para

BTC fiyatındaki belirsizlik Coinbase hissesini de karıştırdı

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında inişli çıkışlı bir dönem yaşanmaya devam ediyor. Deneyimli analist Owen Lau, Coinbase hisselerinin son dönemdeki kripto para kışına sürüklenmesini doğru bulmuyor…

  Oppenheimer analisti Owen Lau, kripto para piyasası ve Coinbase hisseleri hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı 30 bin dolar ile 40 bin dolarlık seviyeler arasında konsolide oldu. İnişli çıkışlı bir grafik çizen BTC fiyatındaki bu değişimler popüler kripto para borsası Coinbase hisselerini de etkisi altına aldı. 

  Ünlü analist Owen Lau, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase hisselerinin, son dönemdeki kripto para kışına sürüklenmeyi hak etmediğini düşünüyor. Lau, borsanın hisselerinde yükseliş araştırması yaptıktan sonra kripto para topluluğuna önemli açıklamalarda bulundu. 

  “Piyasada Yanlış Anlaşılma Var”

  Popüler kripto para analisti Owen Lau, piyasada bir yanlış anlaşılma meydana geldiğini şu şekilde ifade etti: “Coinbase’in Bitcoin ile aynı adımları izleyerek ticaret yapmaması gerektiği fikrindeyiz, çünkü Bitcoin fiyatı çok değişken olabilir. Ancak aynı zamanda bu değişkenliği nedeniyle de daha yüksek ticaret hacmi sağlar. Tüm geleneksel borsalara benzer olarak hâlâ insanların, Coinbase’in ileriye dönük senaryolarda Bitcoin ile ticaret yapmasının gerekliliğini düşünmesinin piyasada bir yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyoruz.”

  Kripto para analisti, 12-18 aylık periyot için 440 dolarlık fiyat hedefiyle Coinbase borsasındaki Üstün Performans derecesini tekrar etti. Esasında Lau, borsa hisselerinin 18 aylık bir zaman diliminde neredeyse ikiye katlanacağından umutlu olduğunu belirtti. Borsanın ikinci çeyrekte beklenen rakamlara göre daha yüksek hacme sahip olması da Coinbase hisselerinden umutlu olmasını sağlıyor.

  BTC Düşüşü Coinbase Hisselerini Batırdı 

  Aylardır devam eden kripto para piyasasındaki konsolidasyon süreci, Coinbase hisselerini de etkisi altına aldı. Borsa hisselerinin Bitcoin fiyatı yüzünden düşüşe sürüklendiği ifade ediliyor. ABD ve Çin’den gelen baskıcı düzenlemelere dair korkular ile büyük satışların gelmesi, BTC dışında altcoin piyasasını da etkiledi. Coinbase hisseleri de son 3 ay içinde yüzde 30 oranında düşüş yaşamasıyla dikkatleri üzerine çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle