Kripto Para

Cardano kurucusu Hoskinson XRP tepkisinden bıktı

  Popüler kripto para projesi Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cardano geliştiricisi Input Output şirketinin CEO’su Hoskinson, kripto para topluluğunun gündeminden düşmeyen menkul kıymet davasına değindi. Ripple ve SEC arasındaki davanın 15 Aralık’ta sonlanacağına dair bir söylenti olduğunu belirten Hoskinson’a kripto para topluluğunun tepkisi devam ediyor. 

  15 Aralık tarihinde Ripple ve SEC davasının karara bağlanacağını söylemesiyle dikkatleri üzerine çeken Hoskinson, yanlış bildirim yaptığı için tepki çekti. Kripto para topluluğunun kendisini taciz etmeye devam ettiğini belirten Cardano kurucusu, XRP hakkındaki tüm tartışmalardan kendisini tamamen çekeceğini söyledi. 

  15 Aralık Tarihini Vermişti 

  Kripto para topluluğunun tanınmış isimlerinden Charles Hoskinson, Ripple ve SEC arasındaki davaya ilişkin yanlış bildirimde bulundu. Cardano CEO’su, geçtiğimiz hafta başında heyecanla takip edilen davanın 15 Aralık tarihinde karara bağlanacağına dair söylentiler duyduğunu söylemişti. Hoskinson kripto para topluluğundan tepki çeken bu yanlış iddia yüzünden bir açıklama daha yapmak zorunda kaldı. 

  ADA coinin ABD’de kayıtsız bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağını merak eden bir takipçisine yanıt veren Hoskinson, böyle bir durumda Cardano’nun yapacaklarını açıkladı. Hoskinson konuyla ilgili görüşlerini paylaşırken Ripple davasına yönelik üstü kapalı yorumlar yaptı. 

  XRP Topluluğundan Tepki Çekti 

  Hoskinson son açıklamasında, SEC davasının kripto sektörü açısından endişe yaratması sebebiyle bu konuya değindiğini belirtti. Yatırımcıları yanlış yönlendiren söylentiyi de davaya yakın çok güvenilir bir kaynaktan duyduğunu açıkladı. Bu söylentiler yanlış çıkınca da Hoskinson, “XRP topluluğuyla nasıl etkileşim kuracağımı bilemiyorum.” dedi. 

  Cardano CEO’su XRP tokenini kayıtsız bir menkul olarak görmediğini belirtti. Hoskinson Ethereum’un büyüklüğü, kapsamı ve ölçeği yüzünden SEC’den daha nazik bir muamele gördüğü iddiasında bulundu. Bu yaklaşımına rağmen, XRP topluluğundan taciz edildiğini ve gaddarca muamele gördüğünü söyleyen Hoskinson bundan sonra XRP ile ilgili hiçbir soruya yanıt vermeyeceğini aktardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle