Kripto Para

Binance Pay hizmetine yeni özellikler geldi

  Kripto para piyasasının popüler borsalarından Binance geçen sene Binance Pay uygulamasının kısıtlı versiyonunu kullanıma açmıştı. Dev borsa uygulamanın yeni sürümünü yayınladı. Yatırımcılar uygulama üzerinde itibari paraları da kullanabilecek.

  Kripto para piyasasının en geniş hacimli borsası Binanca kullanıcılarına yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Kripto para hizmetlerini her geçen gün daha ileri taşıyan borsa Binance Pay uygulaması ile yine yatırımcılarını sevindirdi. Hem itibari hem de kripto paralarla işlem yapmayı mümkün kılan uygulama ile ödeme yapmak yatırımcılar için çok kolay hale geldi.

  Binance borsası 2020 yılının şubat ayında Binance Pay uygulamasını devreye sokmuştu. İlk ortaya çıktığı dönemde kısıtlı özellikleri, az sayıda yatırımcı tarafından kullanılabilen Binance Pay uygulamasının yeni sürümü dikkat çekti. 2020 yılının şubat ayında uygulamayı 250 bin Binance kullanıcısı deneyimlemişti. Uygulamanın yeni sürümü ile tüm Binance borsası kullanıcıları uygulamaya giriş yapabilecek. Bununla beraber uygulamada kripto paraların yanı sıra itibari paralar da kullanılacak. Bu itibari paralar içinde Türk Lirası da yer alıyor. Uygulamanın yeni sürümü bugün itibari ile devreye girdi.

  Binance Pay uygulamasında hem itibari hem de kripto paralar var

  Binance Pay uygulamasını kimlik doğrulama işlemi gerçekleştiren tüm yatırımcılar kullanabilecek. Borsa yatırımcıları Binance Pay ile para alma ya da para gönderme gibi işlemlerini gerçekleştirecek. Uygulama bünyesinde çok sayıda kripto para ve 5 tane itibari para yer alıyor.

  Binance Pay uygulamasındaki kullanıcılar BTC, BNB, EHT,  BUSG, ADA, ATOM, BCH, DASH, DOT, EOS, ETC, FIL, HBAR, LINK, LTC, NEO, PAX, MATIC, QTUM, TRX, TUSD, UNI, USCD, WET, WRX, XLM, XMR, XRP, XTZ, ZEC, ESDT ve SXP olmak üzere listede yer alan tüm kripto paralarla işlem yapabilecek. Bununla beraber uygulamada Türk Lirası, Brezilya reali, Avustralya doları, İngiliz sterlini ve Euro olmak üzere 5 farklı itibari para kullanılacak.

  Binance Pay uygulaması nasıl kullanılıyor?

  Kullanıcılar Binance Pay uygulamasına kimlik doğrulama işlemi ile giriş yapabilir ve Pay kısmından işlem yapacaklarını coini ya da itibari paraya seçebilir. Uygulamanın cüzdan kısmından seçimleri görüntülemek de mümkün olacak. QR kod ya da hesap numarası üzerinden transfer işlemi yapılabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle