Kripto Para

Alman borsa devinden kripto şirketine büyük yatırım!

  Alman hisse senedi borsası operatörü Deutsche Börse Group, dijital varlık sektöründeki operasyonlarını genişletmek için düğmeye bastı. Avrupalı borsa devi, İsviçreli fintech şirketi Crypto Finance'in 3'te 2'lik hissesini satın aldığını açıkladı…

  Kripto para sektörünün önde gelen firmalarından biri olan İsviçre merkezli Crypto Finance, 2017 yılında faaliyetlerine başlamıştı. Şu anda 55 çalışanı bulunan fintech şirketi, profesyonel yatırımcılar ile kurumsal şirketlere kripto para hizmetleri veriyor. Crypto Finance müşterileri, kripto para alım satım ve yatırım dışında saklama hizmetlerinden yararlanabiliyor.

  Alman hisse senedi borsası operatörü Deutsche Börse Group tarafından bugün yapılan açıklamada, Crypto Finance şirketine yatırım yapıldığı belirtildi. Ancak açıklamada satın alma işlemi için ne kadar ödeme yapıldığı konusunda detaylı bilgi verilmedi. Borsa devine yakın olan kaynaklar, yatırımın 100 milyon İsviçre frangından fazla olduğunu ifade ediyor. Bu meblağ yaklaşık 108 milyon ABD dolarına denk geliyor.

  İsviçreli Fintech Şirketi Bir Yatırım Daha Aldı

  Dijital varlık alanındaki operasyonlarını genişletmek isteyen Deutsche Börse Group, bu yatırımıyla şirketin 3’te 2’lik hisselerinin sahibi oldu. Crypto Finance kurucusu Jan Brzezek’in yöneticilik görevine devam edeceği ve ekibinin de aynı şekilde şirketin yönetiminde kalacağı açıklandı. 

  2017 yılında kurulmasına rağmen kripto para sektöründe büyük bir üne kavuşan Crypto Finance şirketinin arkasında ünlü zenginler de bulunuyor. Bunlar arasında İsviçreli fon milyarderi Rainer-Marc Frey, özel bankacılık devi Raymond Baer, girişimci Tobias Reichmuth, yatırımcı Daniel Gutenberg yer alıyor. Ayrıca, riskten korunma fonu uzmanı Philippe Cottier gibi isimlerle dikkatleri üzerine çekiyor.

  Geçen Sene 15 Milyon Dolar Aldı

  İsviçreli Fintech Crypto Finance, dünyanın dört bir yanından yatırım almasıyla adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz yıl şirket Rainer-Marc Frey ve Asya merkezli Lingfeng Capital gibi firmalardan da çok sayıda yatırım almıştı. 

  Asya ve Avrupa’dan yatırımları peş peşe alan firma, toplamda 15 milyon dolarlık fon toplamayı başarmıştı. Kripto para dünyasının önde gelen firmaları arasına giren şirket, İsviçre varlık yönetimi onayı ve aracılık işlemleri için bir menkul kıymetler lisansı almıştı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle