Kripto Para

ADA Coin ETH'nin liderliğini tehdit ediyor

  Ethereum’un kurucu ortaklarından ve Input Output HK CEO’su Charles Hoskinson, son günlerde sakin çizgisi ile yatırımcıları endişelendiren Cardano ile ilgili açıklama yaptı. Cardano ağında yaşanan gelişmelerden bahseden ünlü isim coinden yükseliş beklediğini açıkladı.

  Son dönemlerde yatırımcıların gelişme beklediği kripto paralar arasında yer alan Cardano, Mary hard fork haberi ile ciddi bir yükseliş yaşamıştı. Hard fork haberi ile 1.5 dolara kadar yükselen coin, hard forkun gerçekleşmesinin ardından ise yeniden aşağı yönlü bir ivme izledi. 1 dolar bandında kadar düşüş yaşayan kripto paranın son günlerde beklenen hareketliliği gerçekleştirmemesi ise yatırımcıları endişelendirmişti.

  Cardano ile ilgili yatırımcı endişeleri Ethereum kurucu ortaklarından Charles Hoskinson’un açıklamaları ile son buldu. Hoskinson popüler kripto para ile ilgili yaptığı açıklamalar ile bu yıl içinde yaşanacak yükselişin sinyallerini verdi. Cardano ağında hard forkundan bu yana yaşanan gelişmeleri açıklayan ünlü isim yatırımcıları rahatlattı.

  Cardano ağında yeni gelişmeler yaşanıyor

  Charlers Hoskinson yaptığı açıklamalar ise Cardano fiyatlarının yükselişini destekleyen Mary hard forkundan bu yana ağda yaşanan değişikliklere dikkat çekti. Ünlü isim Mary hard forkundan bu yana Cardano ağında 591 yeni varlığın üretildiğini belirtti. Bu varlıkların Ethereum ağındaki ERC-20 tokenleri olarak düşünülebileceğini belirten ünlü CEO, önümüzdeki günlerde yaşanması beklenen yükselişin sinyallerini verdi.

   Cardano ağında yaşanan diğer olumlu gelişme ise Hoskinson tarafından ağa getirilen akıllı kontrat desteği oldu. Cardano ağı uzun zamandır akıllı kontrat desteği olmaması nedeni ile yatırımcılar tarafından eleştiriliyordu. Cardano ağında aktif bir akıllı kontrat bulunması gerektiği yatırımcılar tarafından defalarca dile getirilmişti. 

  Cardano ağında yaşanan bu yeni gelişmelerle, Cardano’nun Ethereum liderliğini riske atabileceği gündeme geldi. DeFi  ekosisteminin lideri olan Ethereum, altcoinlerin yaşadığı gelişmelerle her geçen gün daha fazla rakip sahibi oluyor.

  Charles Hoskinson yükseliş sinyali verdi

  Charles Hoskinson Cardano ağı ile ilgili son gelişmeleri açıklayarak, kripto para için yükseliş sinyali verdi. Cardano’nun DeFi ekosisteminde önemli bir yer almaya başladığını belirten ünlü isim 2021 yılında coinden büyük gelişme bekliyor.

  En son gelen veriler ışığında 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle