Kripto Para

Ve mutlu son… Bitcoin 21 bin doların üzerinde!

  FTX etkisi ile 16 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin’de yükseliş yeniden başladı! BTC fiyatı Kasım’dan bu yana ilk kez 21 bin doların üzerine çıkarak tam bir ralli havası yaşattı.

  Kripto para piyasalarında yüzler gülüyor! Lider kripto para birimindeki yükselişle birlikte yeniden 20 bin doların üzeri görülürken, bu seviyeler FTX iflasından bu yana görülen en yüksek fiyat olarak dikkat çekiyor.

  Bitcoin 21 Bin Doların Üzerine Çıktı!

  Geçtiğimiz hafta hızlanarak 19 bin doların üzerine yükselen Bitcoin (BTC) fiyatı, yeni bir yükseliş dalgası ile 21 bin doların üzerine çıkarak son günlerin en yüksek değerine ulaştı! Bu yükselişle birlikte FTX iflasından bugüne en yüksek fiyatı görmeyi başaran lider kripto para biriminde bu yaşanırken son 21 saat içinde yaklaşık 623 milyon dolarlık bir tasfiye de yaşandı.

  21 bin doların üzerinde gelen kar satışları ile birlikte BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 11 yükselerek 20 bin 932 dolara oturdu. Bitcoin'de görülen bu yükseliş beraberinde altcoin piyasasını da tetikleyerek yüksek kazançların kaydedilmesini tetikledi.

  Altcoin Piyasalarında Bayram Havası Var!

  BTC’nin en büyük rakibi Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte yüzde 10,11 artış kaydederek 1.554 dolara ulaştı. SOL yüzde 42,47 artış kaydederek rakiplerine fark atarken; DOT, SHIB, TRX, ADA, DOGE, MATIC, WBTC, LINK, XMR ve UNI gibi pek çok altcoin’de 24 saatlik artışlar yüzde 10 bandını geçmeyi başardı!

  FTX Etkisi Bitti Mi?

  ABD merkezli kripto para borsası FTX, geçtiğimiz yılın Kasım ayında iflas ederek sektörü olumsuz etkilemişti. Terra ekosistemi çöküşü, Three Arrows Capital (3AC) ve Voyager Digital iflası mücadele eden kripto endüstrisinde gelen FTX iflası piyasaları olumsuz etkilemişti.

  İflas ile birlikte hızla değer kaybeden BTC 16 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bugün gelen yükselişle iflas öncesine dönen BTC sonrası akıllara FTX etkisi bitti mi sorularını getirdi. FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried halen yargılanmaya devam ediyor ve kripto para piyasalarının gerçekleşen bu hareketi pandemiden bu yana gelen ilk negatif enflasyon rakamına borçlu olduğunu söylemek doğru olacaktır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle