Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 26 Şubat 2024

  BTC fiyatında konsolidasyon sürerken, altcoin piyasasında inişli çıkışlı hareketler takip ediliyor.

  26 Şubat 2024 Pazartesi günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  CoinShares tarafından yayınlanan haftalık rapora göre geçen hafta kripto para fonlarına toplamda 598 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Böylelikle giriş serisi üst üste dördüncü haftaya çıktı. BTC fonlarına 569 milyon dolar, ETH fonlarına 16,8 milyon dolar girdi.

  FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, BTC’nin bir haftadır konsolide olduğunu ve 52 bin dolar seviyesine çıkmakta zorlandığını söylerken düzeltme uyarısında bulundu: “Bitcoin’de bu seviyelerden bir sıçrama olmazsa, potansiyel olarak 47 bin 49 bin dolara kadar düşebilecek daha derin bir düzeltmenin başladığını görebiliriz.

  Güney Kore merkezli OKX kripto para borsası 16. rezerv kanıtını paylaştı. Borsada yaklaşık 136 bin BTC, 1.42 milyon ETH ve 5.716 milyar USDT bulunuyor.

  MicroStrategy geçen hafta 155.4 milyon dolar ödeyerek 3 bin BTC daha satın aldığını duyurdu. Kurucu Michael Saylor, X hesabından yaptığı paylaşımda şirketin kasasında 193 bin BTC bulunduğunu söyledi.

  Sabah saatlerinde MicroStrategy resmi X hesabı hacklendi. Saldırganlar sahte MSTR token aidropu duyurusuyla ağına düşürdüğü kripto para yatırımcılarının cüzdanlarını patlattı. Hacker’lar son verilere göre 500 bin dolardan fazla vurgun yaptı.

  Lookonchain raporuna göre bir balina Kraken borsasından 6.2 milyon dolar karşılığında 2 bin ETH aldı. 24 Mayıs 2023’ten beri birikim yapan balinanın cüzdanında 22.3 milyon dolardan fazla eden 26 bin 380 ETH bulunuyor.

  Şüpheli işlemler tespit edilen Bitfinex kripto para borsasının resmi web sitesi kapandı. Blockchain dedektifi ZachXBT’ye göre borsadan 56.5 milyon dolarlık çekim yapıldıktan sonra para çekimi işlemleri askıya alındı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Yeni haftaya belirsizlikle başlayan BTC ve altcoin fiyatlarındaki inişli çıkışlı hareketler yakından takip ediliyor. BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle