Kripto Para

BTC ve ETH’den sonra hangi kripto para ana akıma eklenecek?

  Kripto para piyasaları büyüdükçe, Bitcoin’in (BTC) yerini bir başka kripto paranın alıp alamayacağı konusu da dönemsel olarak gündeme geliyor. Bu tartışmalar devam ederken portföy uzmanı Amy Arnott, yer alma olmasa da BTC ve Ethereum’un (ETH) yanına bir ana akım kripto paranın daha ekleneceğini iddia etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2009 yılından bu yana sektörde en büyük kripto para olarak varlığını sürdürüyor. İlk ve en büyük kripto para olan Bitcoin’i bu alanda ikinci sırada ise Ethereum (ETH) takip ediyor. Bu nedenle de ETH “lider altcoin” olarak da anılıyor. Piyasalarda uzun bir süredir, ETH’nin BTC’nin önüne geçeceği iddiaları, bu alandaki yorumlar gündeme geliyordu ve gelmeye de devam ediyor. Birçok kişi, ilerleyen dönemlerde BTC’nin yerini bir başka kripto paraya kaptıracağını da düşünüyor.

  “Ana Akım Kripto Paralar”

  Portföy uzmanı olan Amy Arnott, bu alanda gündeme gelen tartışmalara yeni bir yorum ve bakış açısı getirdi. Arnott, BTC’nin yerini kaptırıp kaptırmayacağı ya da hangi kripto paraya yerini kaptıracağı tartışmalarının yanı sıra, BTC ve ETH’yi “ana akım kripto paralar” olarak değerlendirdi ve bu başlığa bir kripto paranın daha ekleneceğini iddia etti. Arnott’a göre altcoinler zaman geçtikçe daha geniş çalışma alanlarında kendilerine yer bulabilecek.

  Arnott Cardano’yu “3. Büyük Kripto Para” Olarak Görüyor

  ABD merkezli Morningstar’ın portföy stratejisti olan Arnott’a göre ana akım kripto paralar başlığına ilk olarak Cardano (ADA) eklenecek. Arnott, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra tüm kripto para piyasalarında Cardano’nun büyük pay sahibi olacağını düşünüyor. Arnott, söz konusu fikir ve yorumlarını dile getirdiği röportajında, Cardano’yu 3. büyük kripto para olarak gördüğünü ifade etti.

  Amy Arnott’un Ethereum ve Cardano Açıklamaları

  Röportajında kripto para düzenlemeleri hakkında da konuşan Arnott, altcoinlerin nakit odaklı oluşturulmadığını, bu nedenle de altcoinler için uygun bir fiyat biçilmesinin zor olduğunu ifade etti. Ethereum ile ilgili olarak volatilite eleştirilerini dile getiren Arnott, Cardano içinse şu ifadelere yer verdi:

  “Cardano birçok potansiyel teknik uygulamaya bir protokol olmasından dolayı Ethereum’a benziyor. Cardano ve bazı stablecoin’ler hakkında inanılmaz coşkulu, büyük bir kripto topluluğu var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle