Kripto Para

BTC rekora koşuyor! Ocak'tan beri yüzde 100 arttı!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) yüzde 10’un üzerinde değer kazanarak 35 bin dolar seviyesini test etti. Spot BTC ETF fonlarıyla ilgili gelişmeden destek alan BTC yatırımcısının yüzünü güldürüyor.

  Lider kripto para birimi BTC uzun süredir 30 bin dolar direncini kırmakta zorlanıyordu. Dün bu seviyeyi test edip destek yaparak ciddi bir sıçrama kaydetti. BTC fiyatındaki artış dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın spot BTC ETF fonu ile ilgili gelişmelerle birlikte geldi.

  BlackRock’ın iShares Bitcoin Trust’ın Depository Trust & Clearing Corporation’da listelenmesi kripto para dünyasında coşku yarattı. BTC bu gelişmenin ardından kısa sürede yüzde 10’un üzerinde değer kazanarak 35 bin dolara kadar tırmandı. BTC böylelikle yılbaşından beri değerini yüzde 100 arttırarak yatırımcısını sevindirdi.

  BlackRock’ın Hamlesi BTC’yi Uçurdu

  Uzun süredir BTC ve kripto paralara bahar gelmesini bekleyen yatırımcılar nihayet bekledikleri sıçrama hareketlerini görmeye başladı. Ancak yükselişin bununla sınırlı kalmayacağı düşünülüyor. Çünkü BlackRock’tan gelen ilk açıklamalara göre önümüzdeki bir hafta içinde iShares Bitcoin ETF’ini işlemlere açacak.

  Kripto para dünyasında gündemden düşmeyen spot BTC ETF başvuruları ile ilgili somut adımlar atılmaya başlandı. Dev varlık yönetim şirketinden gelen bu hamleler, önümüzdeki aylarda ABD’de ilk spot BTC ETF’inin başlatılacağına işaret ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz bu başvurularla ilgili olumlu bir yanıt vermedi.

  Piyasa Değeri 100 Milyon Dolar Arttı

  BTC fiyatındaki yüzde 10’un üzerindeki artış 35 bin dolar direncinin test edilmesine yol açtı. Bu sıçrama, BTC’nin piyasa değerine yaklaşık 100 milyon dolarlık artış olarak yansıdı. Bloomberg kıdemli ETF analistleri, SEC’in bu yıl içinde spot BTC ETF başvurusunu onaylama olasılığını neredeyse kesin olarak görüyor.

  Kripto para piyasa yapıcısı Keyrock’un yöneticilerinden Justin d’Anethan, kripto para piyasasında likiditenin biraz daha iyi duruma geçtiğini söyledi. Fiyatların bir miktar toparlanmasıyla piyasaya girişlerin hızlandığına dikkat çeken uzman, ancak miktarın 2020-2021 yıllarındaki coşkuya kıyasla çok az olduğunun altını çizdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle