Kripto Para

BTC odaklı şirketler yatırımlarla büyümeyi sürdürüyor

  Norveçli dolar milyarderi işadamı Kjell Inge Røkke'nin kurduğu Bitcoin odaklı yatırım şirketi Seetee, bir diğer kripto şirketi Breez’e yatırım yaptı. Bu gelişmeyle birlikte kripto para şirketlerinin kendi aralarındaki yatırımlarla büyümeye devam ettiği görüldü…

  Kripto para sektöründe adından söz ettirmeye başlayan Bitcoin (BTC) ödeme şirketi Breez, yeni yatırımlar aldığını duyurdu. Şirkete yatırım yapan firma ise Kjell Inge Røkke'nin kurduğu Bitcoin odaklı yatırım şirketi Seetee oldu. Norveçli dev yatırım grubu Aker’in şirketlerinden olan bu firmanın desteği ile yeni bir ortaklığa imza atıldı.

  Breez kurucu ortağı ve CEO’su Roy Sheinfeld, kripto para basınında geniş yankı bulan bu yatırım hakkında şu açıklamayı yaptı: “Seetee’nin yatırımı onların, Breez’in Bitcoin’in dünya parası olma yönündeki açık, merkeziyetsiz ve bağımsız ilerleyişine vereceği katkı yönünden bize olan güvenlerini gösteriyor.”

  Breez Ödeme Altyapısını Değiştiriyor

  Kripto para şirketi Breez, Lightning ikinci katman ağından yararlanarak ödeme altyapısını oluşturmaya odaklanan bir firma olarak dikkat çekiyor. Bu altyapı sayesinde müşterilerine Bitcoin ile ödeme imkanı sunan şirketin faaliyetleri her geçen gün büyüyor. Breez bunun yanı sıra Seetee firmasının portföyüne dahil olan ilk yazılım girişim firması oldu.

  Şirketten yapılan açıklamada hizmetlerin bir ütopya olmadığı ve geleceğin teknolojisine yatırım yapıldığı belirtildi: “Birlikte inşa ettiğimiz şey, bir ütopya değil, penceremizin hemen önündeki dünyadır. El Salvador bu anlamda çok önemli ve cesur bir adım attı. Lightning bir oyuncak değildir. Biz de bu insanlar için çalışmak zorundayız. Seetee’nin yardımıyla Lightning’in gelişmesi için merdivenleri çıkacağız. Breez Lightning Ağı’nın geliştiriyor ve Lightning Ağı da dünyayı ileri götürüyor.”

  Lightning Ağı BTC Karşıtlarını Susturuyor

  Lightning ağı, kullanıcılar arasındaki küçük işlemleri Bitcoin blok zincirinden ayrı tutan ve bir ölçeklendirme çözüm sistemi olarak tanımlanıyor. Bu ağ, tüm işlemleri Bitcoin protokolünün kurallarına uyduruyor ve ödemelerin son halini Bitcoin’in temel katmanına yerleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanıyor. Bitcoin karşıtlarının yaptığı “Her ödeme için ölçeklenemiyor” eleştirilerini tamamen saf dışı yapan Lightning Ağı, geleceğin ödeme sistemi olarak görülüyor.

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle