Kripto Para

Ripple yeni hamlesi ile büyümeyi sürdürüyor

  Kripto para dünyasının tanınan devlerinden Ripple, büyüme hedeflerine adım adım devam ediyor. Blockchain tabanlı ödeme devi son olarak Malezya merkezli Tranglo hisselerini satın alarak önemli bir yatırım yaptı…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından hakkında 1.3 milyar dolarlık menkul kıymet davası açılan Ripple şirketi buna rağmen büyüme hedeflerini sürdürüyor. SEC davası ile baş dertte olan şirket, yatırımcısına güven veren anlaşmalar imza atarak dikkatleri üzerine çekti. Ripple son olarak Malezya merkezli sınır ötesi ödeme platformu Tranglo’ya ciddi bir yatırım yaptı.

  Tranglo şirketinin hisselerinin %40’ını satın alan Ripple şirketinin bu hamlesi, kripto para basınında da geniş yankı buldu. Ripple’ın bu yatırımının arkasındaki temel nedeni yorumlayan uzmanlar da şirketin başarılı bir hamle yaptığını öne sürdü. Şirket bu yatırımı sayesinde On-Demand-Liquidity (ODL) ürünü için yeni ödeme koridorları açmayı hedefliyor.

  Ripple ile Tranglo Ortak Oldu

  Kripto para dünyasında özellikle XRP yatırımcıları tarafından yakından takip edilen bu ortaklık sayesinde Ripple’ın faaliyet alanları da genişlemiş oldu. Özellikle Güneydoğu Asya bölgesindeki varlık alanını netleştirmeyi hedefleyen şirket bu hamlesi sayesinde başarılı bir adım attı. Şirket yetkililerinin yaptıkları ortaklık açıklamasında, sınır ötesi ödemeler için bu bölgenin standart bir entegrasyona ihtiyaç duyduğu ifade edildi.

  Ödeme sektörüne yönelik büyük anlaşmalar imzalamasıyla dikkatleri üzerine çeken Ripple, bu projelerinde görevlendireceği kişileri de özel olarak seçiyor. SEC davasına rağmen büyüme adımlarını sıklaştıran şirket bu ortaklık ardından Güneydoğu Asya bölgesinin sorumluluğunu Uber’in eski yöneticisi Brooks Entwistle’e bıraktı.

  ABD’den Kaçmaya Mı Hazırlanıyor?

  Tranglo şirketi geçtiğimiz dönemde Nijerya ve Gana ülkeleriyle iki yeni ödeme kanalı açtı. Bu iki ülke de dünyada en fazla havalenin yapıldığı ülkeler olması sebebiyle önem taşıyordu. Öte yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da bu yatırım hakkında yaptığı açıklamasında önemli konulara değindi.

  Ortaklık sayesinde RippleNet müşterilerinin artık hem ODL hem de Line of Credit hizmetinden yararlanabileceğini ifade etti. Bazı yorumcuların, Ripple’ın bu hamlesinin SEC davası sonucuna göre muhtemel ABD’den kaçış bileti şeklinde değerlendirmesi dikkat çekti.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle