Kripto Para

Bir sonraki dev kripto çöküşüne karşı uyarı!

  Sektördeki en deneyimli Wall Street traderlarından biri olan Caitlin Long, son açıklamasında kripto para piyasasına değindi. Long, kripto para ekosistemindeki bir sonraki büyük çöküşün nasıl olacağını açıkladı…

  Kripto para sektöründe ve finans dünyasında FUD olarak tanımlanan korku, belirsizlik ve şüphe üçlüsü, piyasa üzerinde büyük etki yaratıyor. Geçtiğimiz dönemde sık sık FUD etkisi ile kripto para piyasasında büyük düzeltme hareketleri görülmüştü. Wall Street veteranı Caitlin Long, Bitcoin (BTC) ve kripto para ekosistemindeki bir sonraki FUD hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu

  Deneyimli trader, BTC ve kripto para piyasasındaki bir sonraki FUD etkisinin fidye yazılımı saldırıları şeklinde gelebileceğini söyledi. Bu yüzden bu tür saldırılara karşı koymak için daha fazla düzenlemenin gerekli olduğunu dile getirdi. 

  “Fidye Yazılımı Saldırıları Dengeleri Bozabilir”

  Michael Saylor ve Elon Musk’ın bir Bitcoin madencilik konseyinin kurulmasını önermeleri, kripto para sektöründe yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Bu önerinin hemen ardından açıklamalarda bulunan Caitlin Long, tartışmalara farklı bir boyut kazandıran ifadeler kullandı.

  “Bugün Elon Musk ve Michael Saylor ile Bitcoin’de enerji FUD’ının zirvesine ulaştık mı? Bitcoin’in enerji kullanımı hakkındaki yanlış bilgiler akıllara durgunluk veriyor. Birçok FUD dalgasını görmüş biri olarak, bence bir fidye yazılımı bir sonraki FUD dalgası olacak.” Wall Street’in deneyimli traderından gelen bu açıklamalar toplulukta ilgiyle karşılandı.

  BTC Madencilik Konseyi Fikrine Eleştiri

  Caitlin Long, Bitcoin geliştiricilerinin ağ ile ilgili bir değişiklik talep ettiği 216 teklifini hatırlattı ve gelecekte önem arz eden konuların açık olarak tartışılmasını söyledi: “Madencilerin Bitcoin’i kontrol etmediklerini hatırlatmak isteriz. Kullanıcılar kontrol eder. Kanıt için User Activated Soft Fork’a bakın. Bu arada, madencilerin elektrik maliyetlerini düşürmeye yönelik zaten net bir ekonomik teşviki var. Piyasalar çalışıyor.”

  Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin çevre için kötü olduğuna dair FUD’ı yaymasıyla eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Bunun yanı sıra MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın katılımıyla karar alma sürecini merkezileştirmeye çalışıyor. Bu gelişmeler toplulukta yeni tartışmaları beraberinde getirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle