ADA coin kurucusundan kritik açıklamalar!

  Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, kripto para piyasasında Cardano ağının arkasındaki isim olarak biliniyor. Ünlü yönetici, milyonlarca değil milyarlarca kullanıcı hedeflediklerini ifade eden açıklamalarda bulundu…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden olan Charles Hoskinson, son açıklamalarıyla yine gündem oldu. Cardano ağının arkasındaki şirket olan Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su, milyonlarca değil, milyarlarca kullanıcıya hizmet etme hedefinde olduklarını vurguladı.

  Cardano (ADA) ağının mucidi, kripto para piyasasın dördüncü en büyük projesinin geliştirilmesi arkasındaki temel motivasyonu açıkladı. Charles Hoskinson, Cardano’nun amacı ve hedefleri hakkında şunları söyledi: “Milyonlu bir ekosisteme değil, milyar insana sahip bir ekosisteme sahip olmak. Bunun için sürdürülebilir bir şekilde bir finansal işletim sistemi sağlayabilmek için ne yapmalıyız?”

  Cardano Akıllı Sözleşme Modeli Açıklaması

  Dünya nüfusunun önemli bir kısmına hizmet etmeyi hedefleyen Cardano’nun kurucusu, akıllı sözleşme modelindeki değişim hakkında şu ifadeleri kullandı: “Akıllı sözleşme modelini tamamen elden geçirmeye karar verdik. Birincisi, güvensiz olduğu için ve güvenliksiz jailbreak’li uygulamalar nedeniyle kaybedilen milyarlarca dolarlık müşteri fonu verildiğini görebilirsiniz. İkincisi, istikrarsızdır: öngörülebilir maliyetler, uygulamaların talep ettiği yüksek GAS ücretleri…”

  Cardano’nun akıllı sözleşme modelinin dünya çapında milyonlarca geliştiricinin ekosisteme katılmasına izin vermesi planlanıyor. Hoskinson, dünya çapındaki 25 milyon geliştiriciyi ve son 40 yıldaki trilyonlarca dolarlık yazılımları Cardano ekosisteminde kullanmaları konusundaki hedeflerini vurguladı. 

  IOHK Afrika’daki Girişimleri Hakkında

  IOHK şirketinin Afrika’daki son girişimi hakkında açıklamalar yapan Charles Hoskinson, kıtadaki projelerinin daha yeni başladığına dikkat çekti. Bu açıklamalar kripto para piyasasında özellikle altcoin yatırımcılarında Cardano (ADA) fiyatına olumlu yansıması olacağı düşüncesini gündeme getirdi. 

  Bölgedeki iç savaş nedeniyle Etiyopya ile müzakerelerin dört yıldan fazla sürdüğünü belirten Hoskinson şunları aktardı: “Buna rağmen, en düşük iş yapma kolaylığına sahip ülkelerin yüzde 5’i listesinde yer almasına rağmen, 20 milyondan fazla insana ulaşacak olan beş milyon kişi için bir anlaşma imzalamayı başardık, bu da en büyüklerinden biridir. Sektörümüzdeki en büyük tek anlaşmalar değil.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle