Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 13 Mayıs 2022

  Kripto para piyasası genelinde yaşanan büyük çöküşün ardından Bitcoin (BTC) öncülüğünde toparlanma sinyalleri takip ediliyor. Lider kripto para birimi BTC’de başlayan pozitif görünüm, popüler altcoin fiyatlarında da hızlı yükselişi beraberinde getirdi.

  13 Mayıs 2022 Cuma gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin’e henüz 200 dolar olduğu dönemden beri yatırım yapan ünlü milyarder Bill Miller, kripto paranın son düşüşünde bir miktar Bitcoin sattığını itiraf etti: “%80’in üzerinde en az üç düşüş gördüm. Bitcoin’i finansal yıkıma karşı bir sigorta poliçesi olarak satın alıyorum.” 

  Altcoinlerde Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’e bir kez daha destek verdi. Musk Twitter’da Dogecoin geliştiricisi Billy Markus’a yanıt olarak DOGE’nin itibari para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu belirterek “Halkın parası Dogecoin” ifadelerini kullandı.

  Son dönemde kripto para yatırımlarıyla gündeme gelen finans ve teknoloji firması Tiger Global'in, piyasadaki çöküşten hemen önce satış yaptığı ortaya çıktı. Şirket Bitcoin, Ethereum ve Filecoin alımları yapmasıyla hafızalarda yer edinirken, ne kadar kripto para sattığı konusunda açıklama gelmedi. 

  Ünlü kripto para serbest yatırım fonu Three Arrows Capital'ın kurucularından Zhu Su, LUNA coin yatırımlarıyla para kaybeden kişilerden olduğunu duyurdu. "Söyleyecek çok fazla şey yok" diyen ünlü yatırımcının bu açıklaması altcoin basınında geniş yankı buldu. 

  Öte yandan Terra Analytics raporuna göre LUNA arzı 6.5 trilyonu aştı. LUNA arzı, UST sabitinin bozulmasının ardından 6.5 trilyona kadar yükselirken henüz dün 12 milyar seviyesindeydi. Ayrıca Binance CEO’su CZ, Terra’nın tasarımında bir sorun olduğunu ve ekibin sorunu ele alış şekli nedeniyle ise hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsa verilerine göre BTC’de yüzde 7.51 oranındaki yükselişle 30.599 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde ise ETH ve BNB’deki yükselişler yatırımcıların yüzünü güldürüyor. En değerlik ilk 10 kripto para birimi listesinde bulunan projelerden ADA ve XRP coin fiyatlarında yüzde 20 civarındaki artış yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle