Kripto Para

Mark Moss: BTC dışında asla boğa rallisi olmayacak

  Market Disruptor CEO’su Mark Moss kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetici, kripto paralarda Bitcoin (BTC) dışında bir daha asla boğa koşusu görülmeyeceğini iddia etti…

  Kripto para piyasasında 2023 yılında boğa koşusu beklenirken, sektör temsilcilerinin tahminleri dikkat çekiyor. Mark Moss Show sunucusu ve Market Disruptor CEO’su Mark Moss, kripto para piyasasının geleneğini değerlendirdi. Ünlü yönetici, kripto paralara yönelik kısıtlamalar yüzünden, piyasanın bir bütün olarak bir daha asla boğa koşusu görmeyeceğini öne sürdü.

  Kripto para düzenlemeleriyle birlikte kripto para birimlerinin tamamında boğa rallisi yaşanmayacağını iddia eden Moss, Bitcoin’i dışarıda tuttu. Mark Moss Show’un sunucusu, teknolojide merkezi olmayan devrim olarak adlandırdığı Bitcoin’in boğa koşusuna daha güçlü bir şekilde devam edeceğini söyledi. 

  Yeni Kripto Düzenlemeleri Nasıl Olacak?

  Moss’un iddiasına göre kripto para şirketlerine yönelik düzenlemeler tamamlandığı zaman girişim fonları tokenlerini 7 ila 10 yıl boyunca kilitlemek zorunda kalacak ve bu yüzden yeni coinlerin fiyatında pump veya dump yatmalarına izin verilmeyecek. FTX’in yerel kripto para birimi FTT başta olmak üzere pek çok kripto para boğa piyasasının bu sisteme göre şekillendiğini söyleyen Moss, düzenleyicilerin bu yapıya son vereceklerini söyledi.

  Ethereum’un aydınlatma sürecinden bahseden Moss şunları söyledi: “Bu tokeni kim oluşturdu?… Kaç tane token içeridekiler tarafından kontrol ediliyor? Ethereum Vakfı, Joseph Lubin ve Vitalik Buterin arasındaki bağlantı nedir? Merge kilitlenmesindeki tokenlari kim kontrol ediyor? Tam açıklama yapmak isteyeceklerini hayal bile edemiyorum.”

  Kriptolar ABD’de Kalacak

  Moss, FED’in Birleşik Devletler’de kripto düzenlemelerini sıkılaştırması halinde projelerin daha gevşek politika izleyen ülkelere gideceği iddiasına karşı çıktı: “Elbette, SEC köşeye sıkıştırırsa kripto projeleri offshore’a, küçük bir yetki alanına gider. Ancak Amerikan risk sermayesi şirketleri, bu küçük belirsiz pazarlara yatırım yapmak için ABD düzenlemelerini geçemezler. Yani elbette başka bir ülkeye taşınacak… ama para onunla birlikte gitmeyecek, bu da tüm piyasa değerini yönlendirecek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle